VÁNOCE JSOU ZA DVEŘMI

Já to vím, je teprve začátek listopadu. Ale na druhou stranu zbývá do Vánoc jen pár týdnů a já se rozhodla to letos opravdu nepodcenit. Na blogu mám za těch pár let, co bloguji, již několik článků a receptů, které se týkají Vánoc, proto bych vám v nich chtěla udělat přehled a ulehčit vám přípravu na ty nejkrásnější svátky v roce.

Udělej si sám

Miluji adventní kalendáře a musím říci, že se s nimi v posledních letech roztrhl pytel. Ať už se jedná o kalendáře s čokoládou, s kávou nebo kosmetikou, vždy si ráda otevřu v daný den okénko, ve kterém na mě čeká překvapení. Po pravdě mám ale nejraději ty ručně vyráběné. Každý rok svému muži připravím adventní kalendář, do kterého mu dám jeho oblíbené sladkosti nebo jiná překvapení. Návod na jeho jednoduchou přípravu najdete ZDE.

Mám tu pro vás i skvělý článek o tom, jak hezky a jednoduše zabalit vánoční dárky. Inspirace na balení dárků není totiž nikdy dost. Článek najdete ZDE.

Vánoční nápoje/drinky

Jestli je něco, co musím každý rok na Vánoce připravit, je to můj vaječný koňak. Jeho vůně a chuť je tak návyková, že první várka většinou zmizí do několika dnů a do Vánoc musím jeho výrobu opakovat ještě několikrát. Není to ale jen vaječnák, co je pro mne symbolem Vánoc. Určitě vyzkoušejte i zimní punč nebo svařené víno. Můj recept na svařené víno je opravdu vychytaný. Můžete si základ na svařák připravit dopředu a poté ho máte už připravený do několika minut.

Recept na vaječný koňak – ZDE

Recept na zimní punč – ZDE

Recept na svařené víno – ZDE

Jedlé dárky

Jedlé dárky jsou pro mě ty nejkrásnější. Musíte jim totiž věnovat čas, který je v dnešní době hodně drahý. Proto, když dostanu od někoho jedlý dárek, opravdu si ho vážím. Já jedlými dárky obdarovávám své blízké po celý rok. Vánoce jsou ale krásná příležitost, kdy je můžete věnovat také.

Recept na citrónový krém Lemon Curd – ZDE

Recept na slaný karamel – ZDE

Recept na Rillettes – ZDE

Recept na přepuštěné máslo – ZDE

Recept na domácí granolu – ZDE

Vánoční pečení

Tak a teď přichází asi to nejoblíbenější, pečení na Vánoce. Já vždy začínám mými milovanými perníčky začátkem prosince a pak pokračuji v průběhu toho, jak časově stíhám. Snažím se péci naše rodinné recepty, ale i nové varianty cukroví, třeba i ty zdravější. Několik dní před Štědrým dnem ale nesmí chybět vánočka. Ten recept moje mamka, který dostala od tety Milenky, vychytávala opravdu dlouhá léta a podle mého názoru ho přivedla k dokonalosti, takže tu podle mého receptu určitě vyzkoušejte. V posledních letech jste si na blogu hodně oblíbili i čokoládové crinkles a datlové kuličky s kokosem. Pokud budete něco z těchto receptů péct, dejte mi určitě vědět, budu ráda za každou vaši fotku a zpětnou vazbu. Pokud mě sledujete i na sociálních sítích, tak mě nezapomeňte označit.

Recept na čokoládové crinkles – ZDE

Recept na čokoládové truffles- ZDE

Recept na ořechová kolečka – ZDE

Recept na bezlepkové perníčky – ZDE

Recept na Raffaello kuličky – ZDE

Recept na datlové kuličky s kokosem – ZDE

Recept na perníkové kuličky – ZDE

Recept na bezlepkové čokoládové hvězdičky – ZDE

Recept na mikulášské cukroví – ZDE

Recept na vánočku – ZDE

Já vám tímto chci popřát klidné přípravy na Vánoce a už teď jsem moc zvědavá na vaše výtvory.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *