,

DIY – ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Přesto, že je teprve začátek prosince, já už jsem se na Vánoce naladila před čtrnácti dny. Miluji vánoční atmosféru. Když se večer zachumlám do deky, zapnu si světýlka, zapálím svíčky a popíjím u toho domácí vaječný likér. Protože se vám snažím Vánoce zpříjemnit a ulehčit, vymyslela jsem pro vás jednoduchý adventní kalendář, který zvládne každý. Dnes je navíc den, kdy chodí Mikuláš, takže tímto originálním dárkem můžete potěšit nejen děti, ale i své blízké.

K výrobě takového kalendáře vám stačí 24 sáčků. Mohou být jednobarevné nebo s vánočními motivy, to je jen čistě na vaší fantazii. Moc hezky vypadá, když na uzavření sáčku seženete dřevěné kolíčky. Mně se dokonce podařilo sehnat kolíčky očíslované. Pokud máte doma ale pouze obyčejné kolíčky, není problém si na červenou čtvrtku vytisknout jednotlivá čísla dnů (1 – 24) a vystřihnout z nich požadovaný tvar (kolečko, čtverec atd.). Čísla najdete určitě i na Pinterestu, kde je pro tuto příležitost opravdu velké množství inspirace. Poté už jen stačí nakoupit, co má obdarovaná osoba nejvíce ráda. Já jsem zvolila kombinaci čokoládových tyčinek, lentilek a kyselých pásků.

Do každého sáčku dejte nakoupenou věc, sáček nahoře ohněte a zakolíčkujte (pokud jste tiskli čísla na čtvrtku, připněte je kolíčkem). Můžete na každý sáček napsat nějaký vzkaz, fantazii se zde meze opravdu nekladou. Moc hezky vypadá, když poslední sáček, který je určen na 24. prosince, je odlišen barvou nebo velikostí, případně i vloženým dárkem – překvapením. Vyrobené sáčky můžete naskládat do krabice nebo je jen tak vyrovnat na komodu nebo parapet.

Sdílet

2 comments on “DIY – ADVENTNÍ KALENDÁŘ

  1. Fajn tip. Z Tigeru mám podobné kolíčky s čísly a teď budu vědět co příští rok vyrobit 😉

    • Já je kupovala taky v Tigeru, mají je tam i bez číslíček, takže ty se hodí po celý rok 🙂

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *