Month in pictures

LIFESTYLE | MONTH IN PICTURES | ZÁŘÍ 2017

Za měsíc září se toho událo opět tolik, že jsem se rozhodla vám sem dát takové malé shrnutí mého měsíce. Jsou to především zážitky, nové recepty a zkušenosti, které jsem za ten krátký měsíc nasbírala. Naštěstí mi prcek dopřává dostatek sil, abych všechno ještě stihla a užila si posledních dnů volna 😉

Po dlouhé době jsem se dostala na trhy na Jiřáku a byla jsem sama na sebe naštvaná, že sem nechodím častěji. Pohodová atmosféra, příjemné ceny a krásné květiny. Tak snad se v dalších měsících polepším.

Trhy na Jiřáku

Trhy na Jiřáku

S kamarádkou Ivčou z blogu Cat&Cook se teď scházíme dost často. Naposledy to bylo právě v Cafefin na Náměstí Jiřího z Poděbrad, protože miluji ty jejich skvělý jídla a hlavně maracujovou limonádu. Na té doslova ujíždím. Dokonce mi ji tam teď dělají bez cukru.

Cafefin

Začátkem září se můj muž, jako již několikátý rok po sobě, zúčastnil triatlonu BUŠ MUŽ, který se koná v obci Buš nedaleko naší chaty na Slapech. Já ho jako každý rok přišla podpořit, letos poprvé i s prckem. Letos si čas v běhu opět vylepšil a já jsem na něj opět moc hrdá 🙂

Buš muž 2017

V první polovině září se konalo otevření první prodejny firmy Sonnentor v Praze a já byla na tuto akci pozvaná. Měla jsem velkou radost, že jsem mohla být u toho, protože tato firma mi přirostla k srdci svým přístupem a láskou, s jakou jejich výrobky vyrábí a prodává. No a to se vám nebudu zmiňovat o tom, jaké pohoštění si pro nás přichystali. Zhřešila jsem dokonce i skleničkou dobrého Prosecca 😉

Sonnentor

Sonnentor

V září mi domů přibyl nový pomocník. Jedná se o pomocníka, který mi zpříjemňuje především rána, když se mi nechce vstávat. Nový Nespresso Essenza Mini Pure White. Kdo mě zná, tak ví, proč jsem si pořídila bílou barvu. V mé kuchyni to prostě musí ladit 😉

Nespresso Essenza Mini Pure White
#MiniNespressoCZ #nespresso

Na blogu se v září objevil nový recept na krémovou polévku ze zelených fazolek. Jestli jste ji ještě nezkoušeli, určitě to musíte napravit.

Polévka ze zelených fazolek

Určitě jste si v posledních měsících všimli, že na blogu se neobjevují už jen recepty, ale i jiné lifestylové příspěvky. Ráda bych svůj blog obohatila i o jiné věci, které v životě poznám nebo mě baví se o nich dozvědět něco nového. Proto jsem na blog umístila i návod na to, jak si doma udělat na párty nebo oslavu papírové dekorace Pom-Poms.

Papírové dekorace Pom-Poms

Opět jsem po nějakém čase dostala tu možnost být před kamerou a natočit krátký spot. Tentokrát to bylo pro firmu Delmart, kterou jsem si moc oblíbila. Už se moc těším, až sama uvidím, jak to všechno dopadlo. Samozřejmě vám to hned nasdílím na sociální sítě.

Delmart

 

Jak se začne zkracovat den, mám dost velké problémy s tím ráno vstát a probrat se. A měsíc září je přesně tím měsícem, kdy mi toto období začne a trvá zhruba půl roku 😀 Mým jediným řešením na probrání je zastávka cestou do práce (do práce to mám 110 km, většina cesty po dálnici) na kávu na Benzině ve Stop Café. Jak jste na tom po ránu vy?

Benzina Stop Café

Mamka měla zase na zahrádce úrodu ostružin, takže jsme vymýšlely nové recepty. Jedním z nich byl Ricottový koláč s ostružinami.

Ricottový koláč s ostružinami

Letos jsem poprvé vyrazila na festival Veggie Náplavka. S Kačí z My cooking Diary jsme se vydaly ochutnat nějaké dobroty, které festival jídla nabízel. Největší problém byl v tom, že jsme si první jídlo dali u úžasného stánku Street Avocado a tím pro mě ochutnávání skončilo. Avo chléb byl neskutečně dobrý, ale najedla jsem se z toho natolik, že se do mě potom už nic jiného nevešlo.

Veggie náplavka

Street Avocado

Další pozvání, které jsem v září dostala, bylo na otevření nového prostoru Narozeninového domu Creative World v pražských Holešovicích. V tomto prostoru můžete vy sami nebo i se svými dětmi tvořit, relaxovat při Ayurvédě nebo si jen tak hrát.

Creative World

Jsem moc ráda, že můj blog už není pouze foodblogem, ale rozšiřuje se i o jiná témata. Jedním z nich je i móda. Pro vás jsem nafotila několik outfitů z nové kolekce Heidi Klum, které vytvořila pro Lidl a myslím, že hodně kousků bylo opravdu povedených. Pokud vás zajímá více, přečtěte si celý článek #LETSWOW.

Lidl Heidi Klum

Lidl Heidi Klum

Nejedná se o nový recept, pouze o novou fotku, která vás ale zaujala natolik, že se recept stal hitem měsíce. Citrónový krém Lemon Curd je hitem i pro mě. Používám ho do spousty dezertů. Už jste ho zkoušeli?

Lemon Curd

Křest diářů holek z A cup of style jsem si hrozně užila. Byla to jedna z nejlepších akcí za poslední dobu. Nejen, že Lucku i Nicole mám moc ráda, protože jsou hrozně šikovné, ale ještě jsem na akci potkala spoustu známých lidí, které jsem dlouho neviděla. Pokud ještě nemáte na příští rok diář, určitě mrkněte na Motivační diář A cup od style, doporučuji 🙂

Křest diáře A cup of style

Křest diáře A cup of style

Křest diáře A cup of style

Jeden víkend jsem v Praze měla na návštěvě rodiče. Taťka byl všechny tři dny na tenisovém svátku Laver Cup, takže jsem chystala pro mamku program, na který by jen tak nezapomněla. Nejdříve jsme ji v pátek s Filipem vzali na večeři do vietnamské restaurace Gao Den, kterou naprosto zbožňuju. A opět jsme si neskutečně pochutnali.

Gao Den

Gao Den

Gao Den

Gao Den

Další den jsem s ní zašla na procházku po Kampě a zastavily jsme se ve Werichově vile, kde jsme si v IF Café daly dobrou kávu a ochutnaly i pistáciový dort. Mamka byla úplně nadšená a já jsem ráda, že jsem ji vytáhla na místa, na která bude vzpomínat.

Werichova vila

Werichova vila

Procházka po Praze

O workshopu květinového zdobení cupcaků, na který jen tak nezapomenu, jsem vám psala celý článek. Na workshop mě pozvala úžasná Lenka, která si otevřela obchod Leli´s cupcakes na karlově náměstí. Celý článek o tom, jak kurz probíhal, najdete zde: Workshop zdobení cupcaků.

Leli´s cupcakes

Jako poslední recept, který jsem si pro vás v tomto měsíci připravila, byl domácí kečup. Jsem na tento recept vážně pyšná, protože je jednoduchý a využijete ho opravdu do spousty jídel. Hodí se na domácí pizzu nebo do jakýchkoli těstovin.

Domácí kečup

 

Nebude to jen o jídle a o módě, ale také o kosmetice. Vzhledem k mému těhotenství jsem musela začít více řešit péči o pleť. Ve třetím měsíci se mi pleť neskutečně zhoršila a já měla z toho dost velké komplexy. Díky tomu, že jsem se ale o svoji pleť začala starat více než dříve, během několika týdnů se mi pleť vrátila do normálu (samozřejmě to bude i změnou hormonů). Na testování jsem dostala výrobky od značky Mary Kay, na které vám určitě po určité době používání sepíši na blog recenzi.

Mary Kay

Tomu, kdo došel až sem, moc gratuluji, protože takhle vyčerpávající článek jsem nenapsala už pěkně dlouho. Děkuji za každou zpětnou vazbu, zda vás tyto články baví, ale i za doporučení, co vám na blogu ještě chybí. Mějte se krásně.

S láskou vaše Romana

 

 

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *