VELIKONOČNÍ SPECIÁL

Za chvíli tu máme velikonoční pondělí a já jsem si pro vás připravila několik tipů, jak si je ještě více zpříjemnit a užít. Zkuste si připravit beránka nebo zajíčka z mrkvového těsta, udělejte si výzdobu bytu s vašimi dětmi nebo si letos obarvěte velikonoční vajíčka trošku jinak.

Velikonoční výzdoba

Každý rok jsme většinou na Velikonoce někde na chatě s rodinou. Letos je tomu jinak, tak si ty Velikonoce uděláme doma alespoň hezké. Do vázy jsem si alespoň nastříhala větvičky z třešně a ozdobila je velikonočními vajíčky. Větvičky jsem narovnala do vázy Kähler, kterou jsem měla na svém seznamu přání už hodně dlouho. Když jsem ji na nějaké fotce přidala na mém Instagramu, strhla se lavina dotazů, odkud ta váza je. Vázu jsem našla na Biano.cz. Mají velký výběr barev i velikostí. Je to opravdu dobrá investice do kvalitního kousku. Navíc potěší i jako dárek k narozeninám nebo jako svatební dar.

Další tipy na výzdobu většinou hledám na Pinterestu. Letos jsem Vojtovi do pokojíčku dala zajíčky, kteří mají svítící uši, z těch je opravdu moc nadšený.

Velikonoční recepty

Pečete na Velikonoce beránka nebo zajíčka? Zkuste ho letos podle mého receptu na mrkvovou bábovku. Toto těsto je naprosto dokonalé. Je to vlastně nejoblíbenější recept z mého blogu. Tento recept je vhodný pro velikost cca 1,4 l, takže množství si musíte přizpůsobit podle velikosti vaší formy. Recept najdete ZDE.

Nemusíte ale zůstat jen u zajíčka, letos jsem pro vás připravila i recept na velikonoční roládu, který najdete na mém Instagramu – odkaz je ZDE.

Další recept, který jste si opravdu oblíbili, je recept na věnec s Nutellou a oříšky. Odkaz na recept máte ZDE.

Ještě nesmím zapomenout na velikonoční cupcakes a velikonoční dort. Oba recepty jsou na blogu.

Recept na velikonoční cupcakes – ZDE.

Recept na velikonoční dort – ZDE.

Barvení vajíček

Letos jsem na blog Tchibo připravovala dva články a jedním z nich je i o tom, jak si neobvykle obarvit vajíčka pomocí pěny na holení. Celý návod na barvení najdete ZDE.

Jak si pořádně užít Velikonoce?

Druhý článek, který jsem pro Tchibo připravila, byl o tom, jak si užít Velikonoce za koronaviru. Najdete tam třeba návod, jak pro vaše děti připravit velikonoční sbírání vajíček nebo jak připravit přáníčko pro rodiče či prarodiče, tak si tento článek určitě přečtěte. Najdete ho ZDE.

Užijte si letošní Velikonoce, jak jen to půjde, příští už budou určitě společně s našimi přáteli a rodinou.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *