Restaurace Na Stodolci

TIP NA VÝLET | RESTAURACE NA STODOLCI

V malebném prostředí Českého Švýcarska naleznete restauraci Na Stodolci, která si zakládá především na čerstvosti a poctivosti. Snaží se zde jídla připravovat ze surovin od lokálních dodavatelů a věřte tomu, že na jejich borůvkové lívance nikdy nezapomenete.

Restaurace Na Stodolci se nachází na okraji Národního parku České Švýcarsko v Chřibské. My jsme sem zavítali s partou přátel, když jsme trávili společný víkend v Krásné Lípě v útulném ubytování Bohemian Cottage (celý článek o ubytování zde). O této restauraci jsem toho slyšela i četla hodně. Nic vám ale nedokáže správně popsat tu atmosféru a vůni venkova. Můžete si zde s dětmi pohrát na dětském hřišti nebo se podívat na zvířata, kterých je tu nespočet. Mě ale zajímala především jejich kuchyně. Jako správná “váha” jsem se opět nemohla rozhodnout, co si dám. Na doporučení obsluhy jsem vyzkoušela jejich kuře s angreštovou omáčkou, i když jsem si jako první v menu ukázala na líčka. Díky vysokým teplotám, které ale zrovna panovaly, jsem se rozhodla pro kuře, které si běžně v restauraci nedávám. K tomu jsem si objednala Cuveé Rosé z vinařství Mádl. Celou ochutnávku jsem završila jejich proslulými borůvkovými lívanci. A nebudu vám nic namlouvat, byly prostě geniální a já toužím po tom někde sehnat tento recept.

Pokud se budete nacházet někde v okolí, určitě nemůžete tuto restauraci minout. Najdete zde opravdu poctivou domácí kuchyni, která není nudná a zároveň z ní cítíte kvalitu surovin. A i když v době, kdy jsme restauraci navštívili my, obsluha trochu “pokulhávala”, připisuji to pouze a jen těm hrozným teplotám. Už jen pro tu atmosféru a borůvkové lívance se sem vyplatí zajet.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *