Restaurace Olivier

Olivier Restaurant

Víte, jaký význam má slovo Olivier? Slovo Olivier je francouzský výraz pro olivovník. Sice se u nás nemůžete procházet olivovým hájem, ale středomořskou atmosféru můžete nasát v Českých Budějovicích v restauraci Olivier, která sídlí v Husově ulici. Nově zrekonstruované prostory lákají ke vstupu, stejně jako vůně vycházející ze zelených vstupních dveří. Nejen, že zde můžete ochutnat výjimečnou středomořskou kuchyni, ale spoustu produktů si můžete zakoupit i pro domácí použití v přilehlém obchodě se středomořskými specialitami. Mimochodem, Restaurace Olivier byla před několika dny vyhlášená nejlepší mimopražskou restaurací roku a zároveň obhájila prvenství Nejlepší restaurace v jihočeském kraji v anketě Mattoni restaurace roku 2015 (portál Restu.cz).

Vchod do restaurace
                 Vchod do restaurace

Před více jak třemi lety vznikla v Českých Budějovicích restaurace zaměřující se převážně na francouzskou a italskou kuchyni. V jídelním lístku ale najdete i speciality české kuchyně, které kuchaři vaří podle tradičních postupů. Jako velkou výhodu je třeba vyzdvihnout letní terasu s odděleným dětským koutkem, která v teplejších dnech přiláká i maminky s dětmi.

Stylový interiér
                Stylový interiér

Do restaurace jsem se vydala nejen na základě pozvání, ale také na doporučení mých známých. A protože mám České Budějovice trochu z ruky, návštěvu jsem si naplánovala v době, když jsme měli stánek na Gastrofestu (stejně jako restaurace Olivier). V této době měli zrovna Svatomartinské hody, a tak jsem neváhala ochutnat jídla nejen ze standardního menu, ale také ze speciální svatomartinské nabídky. Musím říci, že jsem byla překvapená nejen velkou porcí (pro mě asi porce na tři dny J), ale hlavně dobrou chutí všech objednaných jídel a jejich prezentací.

Menu
                                      Menu

Nejprve jsem vyzkoušela francouzskou cibulačku. Tu jsem ochutnala již v mnoha restauracích, takže mám nějaké to srovnání. Byla skvěle dochucená a hlavně nebyla přesolená, což se mi v několika restauracích již stalo. A ten rozpečený kvalitní sýr, no prostě lahoda.

Francouzská cibulačka
                     Francouzská cibulačka

Jako další chod jsem už volila jídlo ze svatomartinského menu. Husí Rillettes s domácím chlebem byly pro mne jasnou volbou. Chléb bych byla schopná sníst samotný, jak byl výborný. Rillettes byly podávány teplé. Bylo zde na mne trochu moc tuku a doporučila bych je i zlehka dosolit, ale chuť byla neskutečná. Po tomto druhém chodu jsem si už nedokázala představit, jak zvládnu chod hlavní.

Husí Rillettes
                                  Husí Rillettes

No a co myslíte, že jsem si objednala jako hlavní chod??? Klasiku, ¼ pečené husy podávanou se dvěma druhy zelí a houskovým a chlupatým knedlíkem. No řeknu vám, že porce to byla neskutečná. Myslím, že by s ní měl problém i muž, natož já. Ale poprala jsem se s tím statečně. A to červené zelí? To bylo exkluzivní.

1/4 pečené husy
                       1/4 pečené husy

Na dezert už mi nezbyl ani ten nejmenší kousek místa (a to věřte, že nabídka sladkého byla velmi lákavá), a tak jsem se zašla podívat do prodejny se středomořskými specialitami. Prodávají tu kvalitní vína, čerstvé těstoviny, olivové oleje, čerstvou zeleninu. Nemohu zapomenout ani na široký výběr sýrů a salámů, z nichž si některé opět tým restaurace Olivier vyrábí sám.

Vinotéka
                                   Vinotéka
Široká nabídka sýrů
                              Široká nabídka sýrů

Restauraci Olivier jsem si moc oblíbila. Nebylo to jen tím, že jsem si zde na všem pochutnala, ale líbí se mi hlavně koncept této restaurace. Spojení dobré restaurace a prodejny, kde naleznete jen ty nejkvalitnější suroviny, které si můžete odnést domů a uvařit si z nich něco dobrého, je skvělý nápad. Co se mi ale na restauraci líbí nejvíce, je snaha zaměstnanců a majitelů jít neustále dál a zlepšovat se. Moc mne zaujal jejich nápad rodinných obědů a večeří. Funguje to tak, že si například osmičlenná rodina zamluví na nedělní poledne stůl a oběd je servírován přesně tak, jak jsme na to zvyklí doma. Takže vám číšník na stůl přinese jídlo ve společném pekáči a každý z rodiny si nabere, kolik chce.

Jídlo pro celou rodinu
                           Jídlo pro celou rodinu

Pokud budete mít někdy cestu přes České Budějovice nebo jste přímo z nich nebo okolí, rozhodně vám návštěvu této stylově vybavené restaurace doporučuji. Věřím tomu, že si pochutnáte stejně tak, jako já a budete se na toto místo chtít vracet. Jsem ráda, že i mimo Prahu existují restaurace, kde se moc dobře najíte a přitom se tam cítíte jako doma. Pokud se do Olivieru vydáte, budu ráda, když mi napíšete, jak jste zde byli spokojeni.

 

  • 4.4

    Celkové skóre

  • Hodnocení čtenáře: 10 Votes

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *