(tý)DENÍČEK | PROČ MÍT DOVOLENOU 14 DNÍ V KUSE?

Ještě před koronavirem jsme plánovali, že letos vyrazíme s Vojtou poprvé k moři, ale raději jsme se nakonec rozhodli, že to nebudeme riskovat. Situace se mění každým dnem a já nemám moc nejistotu ráda. Co vy? Ještě máte dovolenou před sebou, nebo už jste na dovolené byli?

My už vlastně máme po dovolené. Byli jsme v červnu devět dní na chatě na Slapech. Já to místo prostě miluju. Vždycky, když tam přijedeme, dostaví se u mě totální klid. Nejinak tomu bylo i letos, ale bohužel se ten klid dostavil až sedmý den dovolené. Což bylo těsně před odjezdem domů a návratem do práce. Nabrala jsem si s sebou spoustu práce nejen ohledně našeho eshopu s nábytkem, ale také jsem si dala zbytečně velké cíle a závazky, co se blogu týče. A už teď vím, že to byla chyba. Mám to takhle odjakživa, vždycky na dovolené pracuji a říkám si, jak mi to nevadí. Ona to vlastně ale potom není vůbec dovolená. Váš mozek se nedokáže ani na chvilku zastavit, natož se úplně restartovat. Od toho by ale dovolená měla být. Dost jsem o tomto tématu přemýšlela a říkala si, že vám sepíšu pár rad, jak si tu dovolenou udělat o něco lepší, a hlavně s tím, že se na ní opravdu odreagujete.

  • Vezměte si dovolenou 14 dní v kuse. Vím, že je to určitě pro hodně z vás těžké a u spousty zaměstnání to ani není možné, ale je to opravdu důležité. Váš mozek je totiž první dny na dovolené pořád ještě v zápřahu a dokáže se dostat na tu správnou vlnu dovolené až po několika dnech. Každý to má jinak, ale mně to obvykle trvá až 5 dní. A když si vezmete pouze týden dovolené, odpočíváte vlastně jen dva dny a to je opravdu málo. 
  • Zkuste si místo počítače vzít na dovolenou knížku nebo časopisy, které jste si chtěli už dlouho přečíst a nebyl na to čas. Pokud máte v mobilu již dlouho uložené podcasty, které si chcete pustit, neváhejte a zaposlouchejte se do nich. Dozvíte se spoustu nových informací a vyčistíte si vaši hlavu, případně se zamyslíte nad vším, co vás trápí nebo naopak v životě těší. Jde jen o to si vybrat ten správný podcast.
  • Omezte používání vašeho mobilního telefonu na minimum. Nastavte si maximální čas na mobilu, nebo ho úplně dejte pryč, ať vás neláká sjíždět od rána do večera Instagram, Facebook nebo třeba Tik Tok. Pro spoustu lidí to je forma relaxu, stejně jako pro mě, ale ona to vlastně není až tak pravda. Je dokázané, že sociální sítě ve vás vyvolávají ve většině případů negativní emoce a je opravdu velmi těžké si z nich odnášet jen to dobré. Proto se snažte dovolenou užívat úplně jinak. Více mluvte se svým partnerem, dělejte věci, které byste normálně nedělali, třeba si vyrazte na výlet, kde jste ještě nebyli nebo si udělejte piknik na neobvyklém místě. Každopádně čím méně budete na mobilu nebo počítači, tím lépe.
  • Vydejte se do přírody. Návštěvy velkých měst a památek jsou sice úžasné a zcela jistě se dozvíte mnoho nových věcí, nezapomeňte ale na to, že v přírodě najdete ten správný vnitřní klid a pohodu. To jsou věci, na které v posledních letech lidé opravdu zapomínají a díky tomu se necítí tak dobře.
  • Vezměte si na dovolenou pouze to nejnutnější. Čím více věcí, tím více starostí. Opravdu se dobře zamyslete, co opravdu s sebou potřebujete mít a co není až tak nutné. Zejména pak my ženy máme tendenci vzít si polovinu šatníku a dvě tuny kosmetických přípravků, nemám pravdu? 🙂 Nakonec pak zjistíme, že nám stačí dvoje pohodlné šaty a jedny žabky. 

Každopádně si užijte dovolenou na 1000 % a dejte mi vědět, kam jste letos vyrazili. Já bych ráda s těma mýma klukama ještě vyrazila po krásách naší země alespoň na nějaký prodloužený víkend, tak dejte nějaké tipy, kde by se nám mohlo líbit. Užijte si krásně léto.

S láskou Romana

Sdílet

2 comments on “(tý)DENÍČEK | PROČ MÍT DOVOLENOU 14 DNÍ V KUSE?

  1. Souhlasím, souhlasím a souhlasím! 🙂
    Já v červnu měla dovolenou 14 dní. První týden výlety po jihu Čech a další týden doma. A bylo to naprosto super, jen škoda, že to tak rychle uteče!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *