(tý)DENÍČEK |JE DNEŠNÍ DOBA NAŠÍM NEPŘÍTELEM?

Nevím, kdy přesně to začalo, ale poslední dny, týdny, možná i měsíce, stále více přemýšlím o tom, že čas je naším úhlavním nepřítelem. Bohužel dnešní zrychlená doba plná moderních technologií, které už nejsme schopni stíhat pobírat, přináší mnoho úskalí. A ačkoli máme pocit, že nám moderní technologie v mnoha věcech pomáhají a ulehčují nám je, dost možná je opak pravdou.

Vím moc dobře, že jaký si to člověk udělá, takový to má. Toto rčení platí odjaktěživa, ale myslím si, že nás dnešní doba dost možná “požírá” zevnitř. Člověk tráví spoustu času u počítače, u mobilního telefonu nebo sledováním televize či Netflixu (tímto rozhodně nechci diskriminovat HBO GO nebo Apple TV), ale třeba zrovna my se díváme na Netflix. Ono je sice moc hezké si večer s partnerem sednout a pustit si dobrý seriál, a že těch dobrých seriálů teď je, ale zapomínáme na to, že dát si skleničku dobrého vína nebo třeba jen šálek kvalitního čaje a mluvit o věcech, co jsme ten den prožili nebo co nás trápí, je prostě mnohem důležitější. To, že neuvidíme za večer 5 dílů skvělého seriálu Papírový dům, je úplně jedno. Bohužel se nám klasická komunikace, ať už s naším partnerem, kamarády nebo rodinou, tak nějak pomalu vytrácí ze života a nahrazuje ji online komunikace. Určitě to takhle nemá každý, ale myslím si, že to je opravdu velký problém.

Od mých 15 let postoupily technologie neskutečným tempem dopředu. Někdy je důležité se zastavit a tyto věci si uvědomit. Třeba konkrétně pro mě je to hodně komplikované, protože obě moje práce spočívají v tom být online a neustále u počítače či mobilního telefonu. Proto je pro mě někdy opravdu těžké zahodit mobil a užívat krásných chvil. Třeba za pár dní se chystáme na chatu, kde budeme trávit celý týden. A na ty krásné večery, kdy sedíme na terase a jen tak si povídáme a koukáme do neznáma, vždycky hrozně ráda vzpomínám. A o tom ten život je. Tak jsem vám jen chtěla říci, ať si občas na mě vzpomenete, když budete sjíždět prstem Instagram nebo koukat na Netflix. A i když je to součást této doby, určitě nezapomínejme na to, že čas, který trávíme s rodinou či kamarády, je k nezaplacení. Tak a já už se jdu odtrhnout od počítače a jdu se věnovat rodině. Mějte krásný, doufám, že ne už tak upršený, týden.

S láskou Romana 

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *