TIPY | VÁNOČNÍ DÁRKY 2022

Předvánoční čas musí milovat úplně každý, všední dny jako by oblékly jakýsi kouzelný kabát a vše se náhle promění. Pečeme společně cukroví, připravujeme domácí vaječný likér a užíváme si tvoření vánoční výzdoby. Pouze tedy jen v případě, že nám tyto okamžiky nenaruší stres a shon. Stres z toho, co koupit na Vánoce našim nejbližším, a shon právě kvůli dárkům. Abych vás těchto problémů ušetřila, připravila jsem si pro vás pár tipů na dárky pod stromeček, ze kterých budou mít obdarovaní radost a budou se díky nim ještě dlouho usmívat. A o to o Vánocích přece jde.

#JSMESPOLU

Vánoční balíček plný her a zábavy #jsmespolu je ideální dárek pro vašeho partnera (a vlastně i pro vás), ale také pro všechny, co si se svým protějškem chtějí užít legraci, popovídat si, něco se o sobě dozvědět a strávit čas společně. Kromě dvou her Pravda nebo úkol a Najdi pár naleznete v krabici také konverzační karty Mluvíme spolu, které vám pomohou otevřít nejrůznější témata. V balíčku se dále ukrývá kalendář na rok 2023 s aktivitami pro oba partnery a třešničkou na dortu jsou úkoly, které okoření každý vztah. 

www.jsmespolu.com

KUCHAŘKY PRO VŠECHNY

Kitchenette – O svobodě od Markéty Pavleje

Kuchařka s více než 80 recepty, jejichž hlavními ingrediencemi jsou volnost a autenticita. Nechte se pozvat od Markéty Pavleje do své kuchyně, ale i do svého osobního života. Ochutnáte tradiční i moderní pokrmy, slané i sladké, masové, ale i veganské a vegetariánské a inspirujete se jejími cestami, životem na Bali a chutěmi její rodiny. Dokonce se můžete těšit na jídla, která vznikla pod rukama Markétiných dětí nebo přímo pro ně. Já jsem se koncem listopadu zúčastnila křtu této božské kuchařky, která vám rozhodně nemůže chybět ve vaší knihovně.  

www.kitchenetteshop.cz

Vše sváteční od Ivety Fabešové

Další úžasná kuchařka, kterou vřele doporučuji, je Vše sváteční od Ivety Fabešové. Tato známá cukrářka se ve své knize inspirovala recepty prvorepublikové kuchařky Marie Janků-Sandtnerové a vznikly úžasné sladké výtvory. Kniha nabízí nespočet oblíbeného českého svátečního cukroví, které je duchem tradiční, ale v moderním podání. Já už jsem z ní vyzkoušela vynikající medové kytičky, na které najdete recept v aktuálním čísle mého online magazínu.

www.albatrosmedia.cz

Postní kuchařka od Pavla Drdela

A teď kuchařka pro všechny, co rádi žijí a vaří zdravě, vyhledávají lokální a sezónní suroviny a upřednostňují bezmasé pokrmy. Pavel Drdel ve své knize Postní kuchařka svými úžasnými recepty ukazuje, že i bez masa se dá vykouzlit pokrm plný jedinečných chutí a vůní. Kromě moderních receptů zde najdete tradiční postní recepty, ale i plno praktických návodů, jak uchovávat sezónní zeleninu nebo jak vyrobit ochucené oleje. Navíc se naučíte, jak co nejvíc využít zpracovávanou surovinu. 

www.smartpress.cz

Cupcake 2: Jak dělat svět sladším místem od Lelí Hnidákové

Těm, co rádi mlsají a zároveň rádi pečou a připravují sladké dobroty nejen pro sebe, ale i pro celou rodinu, se bude pod stromečkem líbit tato druhá kuchařka od Lelí Hnidákové (Lelí’s cupcakes). Zčásti navazuje na první díl, takže klidně můžete jako vánoční dárek zvolit obě dvě. Kniha oproti první kuchařce nabízí kromě inspirativních receptů i nápady, jak cupcakes tematicky dozdobit. Obsahuje autorčin osobní příběh a překvapení pro malé mlsouny. Takže kuchařka bude ve výsledku dárek pro všechny. 

www.leliscupcakes.com

Set 3 kuchařek od Báry Gorecké

Rozhodně vám musím doporučit tento set povedených kuchařek od mojí kamarádky Barči. Moje nejsladší vzpomínky, Sladce a Moje vzpomínky na neděli jsou plné tradičních receptů českých i slovenských, které vám připomenou dětství, prázdniny u babičky a vůni domova. Můžete si upéct vynikající chléb, nadýchanou bábovku, koláč nebo si uvařit poctivou bramboračku. 

https://shop.mamapecedoma.cz

MAGNETICKÁ STAVEBNICE PASTEL MINI PACK OD CONNETIX

Každé dítě bude nadšené z této barevné magnetické stavebnice a je jedno, jestli ji budete dávat pod stromeček klukovi, nebo holce. Obsahuje 32 dílků různých barev a tvarů a pro rodiče důležitá informace –⁠ je 100% bezpečná, vyrobená z netoxického plastu bez ftalátů aj. Stavebnice podporuje tvořivost, představivost a děti si na ní procvičují svou trpělivost a jemnou motoriku. 

www.kidsgalaxy.cz

MINDA NA VÝLETĚ

Pokud chcete obdarovat někoho, kdo si rád přečte pohodovou knížku, mám pro vás super tip. Moje kamarádka Ivana Jindřichová (Cat & Cook) se rozhodla sepsat své zážitky z cest do knihy Minda na výletě a čtenářům nabídnout notnou dávku zábavy, smíchu a dobrodružství. Oddychovka plná cestovních průšvihů, při kterých se možná i sami poznáte, protože cestování je občas jedna velká jízda.

https://shop.catandcook.cz

ROKU GIN 

A mám tu pro vás tip na gurmánský zážitek v tekuté formě, kterým je japonský řemeslný ROKU Gin v opravdu nadčasové designové lahvi. Kromě té se v dárkovém balení ukrývá také stejně zdobená sklenice, ze které bude drink chutnat ještě o něco lépe. Použité ingredience prostupují všemi ročními obdobími, najdete v něm např. příchuť sakury, čaje Sencha, pepře Sansho nebo citrusů Yuzu.

www.bartidashop.cz

DON PAPA BAROKO ART 

A teď něco spíše pro muže, protože je dost často oříšek vymyslet pro ně vánoční dárek. Rum Don Papa Baroko Art je podle mě univerzální dárek pro muže každého věku. Luxusní lahev z limitované art edice zdobí umělecké dílo Elišky Podzimkové s rozšířenou realitou (AR), která díky aplikaci Artivive umožní vidět filipínskou džungli v pohybu a přinese obdarovanému nový zážitek. Nesmíme ale opomenout jeho jedinečnou chuť, ve které se ukrývají tóny kandovaného tropického ovoce, medu a vůně vanilky a vypáleného dřeva.

www.warehouse1.cz

TRIOPACK OŘECHY

Jedlé dárky jsou podle mě skvělou variantou vánočního překvapení pod stromečkem. A já snad ve svém okolí neznám nikoho, kdo by nemiloval oříšky. Toto dárkové balení obsahuje dózu s kešu oříšky, dózu se směsí solených ořechů a wasabi a poslední mix ořechů a tropických plodů, jako je papája, banán nebo kokos. Díky krásnému balení a vánočním motivům bude dárek připravený k tomu ho rovnou uložit pod stromeček. 

www.zdraveorechy.cz

CHRISTMAS CANDY SHOP

Darujte své partnerce nebo dceři koupelovou cukrárnu, ze které si obdarovaná může každý večer při koupání ochutnávat své oblíbené „koupelové laskominy”. Kolekce je zabalena v krásné znovupoužitelné plechovce inspirované úplně prvním Lush obchůdkem a obsahuje koupelové pěny, sprchový gel, koupelové bomby a jiné. Každý samotný produkt vyniká top kvalitou a je dokonale propracován. A vy, kteří mě dobře znáte, tak víte, že produkty Lush jsou jedny z mých nejoblíbenějších.

www.lush.com/cz/cs

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *