TIPY | JAK JEDNODUŠE A STYLOVĚ DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM

Večer uleháte do postele a uvědomujete si, že jste za celý den skoro nic nevypili? Myslím, že nejste sami, kdo se s touto myšlenkou dennodenně potýká. Dodržovat pitný režim, ač je to vlastně jedna z lidských potřeb, není vůbec snadné. Proto pro vás mám pár tipů, jak nenechat své tělo o žízni.

Zvolte si vlastní, nejlépe pravidelný režim, který bude vyhovovat vašemu stylu života. Např. pijte před každým jídlem, při chuti na sladké, po každé schůzce s klientem, po ošetření pacienta apod.

Pijte hned po probuzení. Pro připomenutí si nechte sklenku vody na nočním stolku nebo na místě, které před odchodem do práce určitě neminete.

Ráno si připravte velkou konvici oblíbeného čaje nebo vody a do večera se ji snažte v průběhu celého dne vypít. 

Jděte s dobou a stáhněte si aplikaci, která vám připomene, že se máte napít. 

Pořiďte si stylovou a zdravou lahev, kterou budete mít neustále při sobě. Myslete na to, aby byla praktická, např.  aby měla poutko a dala se zavěsit na zápěstí, když potřebujete mít volné ruce, nebo aby se vešla do tašky, kterou nejčastěji nosíte. Já mám nejraději lahve od značky Waterdrop.

Zkuste si obohatit vodu, kterou pijete. Například ovocem, zeleninou, jedlými květy nebo bylinkami. A nebo přírodními kameny, které očistí nejen vodu, kterou pijete, ale možná také vaše tělo i duši. 

Naplánujte si den nebo týden dopředu jídelníček plný potravin bohatých na vodu (meloun, kefíry, okurka,…).

Pokud trávíte hodně času v autě, nezapomeňte na zásoby vody i tam. A pro co nejpohodlnější pití při řízení zvolte vhodnou láhev či hrníček, které vám umožní rychlou obsluhu bez složitých manipulací při otevírání. 

Nechávejte si sklenice plné vody po bytě. Zabere to čas, ale výsledek stojí za to.

A na závěr asi to nejdůležitější, mějte sklenku svého oblíbeného nápoje neustále plnou a postavenou na viditelném místě. Ať už jste doma, v práci, nebo na cestách, vždy se najde místečko, kolem kterého celý chodíte nebo na které se díváte. 

Myslete také na pitný režim u dětí. Kupte jim veselou, a hlavně praktickou lahev, která je bude lákat pravidelně pít. A nezapomeňte, že děti kopírují naše chování. Pokud nás každý den uvidí se sklenkou či lahví vody v ruce, celý pitný návyk bude o to jednodušší.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *