Restaurace Altány Kampa

To, že je v půli září třicet stupňů, se tak často nestává. Proto jsme využili situace a vydali se v neděli navečer na procházku Prahou a cestou jsme se zastavili na večeři v restauraci Altány Kampa. Kampa je mým oblíbeným místem v Praze, ale tuto restauraci jsem neznala. Je totiž tak trochu zapadlá. A to je právě to její kouzlo, protože její terasy jsou umístěné přímo nad Čertovkou. Je to místo magické, jako stvořené pro svatbu. Jste přímo v historickém centru a přitom si tak vůbec nepřipadáte.

Přišli jsme sem v době, kdy byli všichni někde u vody, takže jsme tu měli krásný klid. Na začátek jsme si objednali Thajskou polévku Tom Yum s červeným kari a krevetami. Byla příjemně pálivá. Já bych ji mohla mít i více, ale to už by ji asi jen tak někdo nesnědl :-).

S výběrem druhého chodu jsme si moc nevěděli rady, protože tu měli nejen mnoho jídel ze stálé nabídky, které nás lákaly, ale měli i speciální menu z ryb a mořských plodů. Nakonec jsme vybrali špagety s mořskými plody a vepřovou panenku s glazovanými cibulkami na portském víně s brambůrkami Granaille. Při čekání na hlavní chody, které bylo pouhých dvacet minut, jsme nasávali atmosféru tohoto kouzelného místa a já si vychutnávala dobré růžové víno. Já jsem jako hlavní chod měla panenku, která byla opravdu moc dobrá. Omáčka z portského vína byla dobře dochucená a brambůrky s rozmarýnem byly luxusní. Jedinou výtku bych měla asi k, na mě až dost propečené, vepřové panence. To je otázkou vkusu. Za mě byl asi nejslabší chod špagety s mořskými plody. Nemohu říci, že by nebyly dobré, jen bych je dochutila třeba koriandrem nebo nějakou výraznější chutí, která by jim dodala šmrnc.

Sice jsme už byli plní, ale neodolali jsme dát si menší dezert na závěr. Zvolili jsme klasiku, vanilkové crème brûlée, které jsme neměli delší dobu. A zvolili jsme dobře. Zrníčky vanilky kuchař nešetřil a krusta byla krásně křupavá. Takže bylo vše přesně tak, jak má být. My jsme byli s návštěvou spokojení, protože jsme si užili klidný společný večer na místě, které má úžasnou atmosféru.

  • 4.9

    Celkové skóre

  • Hodnocení čtenáře: 4 Votes

Sdílet

Mohlo by se vám líbit...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *