,

RECEPT | CAKE POPS S PISTÁCIEMI

Kdo ještě tuto zajímavou dobrotu nezkoušel, rozhodně neváhejte. U nás byli všichni nadšení. Navíc si je můžete ozdobit naprosto čímkoli. Můžete je obalit v hořké nebo bílé čokoládě, já se chystám příště i na Ruby čokoládu. Jsou skvělé i na dětskou párty nebo třeba svatbu.

Na korpus:
3 vejce
45 g třtinového cukru
30 g polohrubé mouky
20 g kakaa

Na slepení kuliček:
10 g másla
50 g hořké čokolády
50 g pistáciového krému (případně jakýkoli jiný oříškový krém)

2 lžíce džemu (meruňkového, brskvového nebo jahodového)

Na dokončení:
bílá čokoláda
nasekané pistácie
Dřívka

1. Vejce si dáme šlehat, když nám začnou světlat, přidáme cukr a vyšleháme je do světlé husté pěny.
2. Kakao si prosejeme a spolu s moukou pomocí stěrky zapracujeme zlehka do vyšlehaných vajec.
3. Těsto nalijeme do vymazané formy (nezáleží úplně do jaké, můžete použít například dortovou formu o průměru cca 18 cm). Pečeme na 170 stupňů 15-20 minut (záleží na velikosti formy). Korpus necháme vychladnout.

4. Máslo si spolu s čokoládou rozpustíme ve vodní lázni.
5. Hotový korpus dáme do mixéru (mně se na to nejvíce osvědčil foodprocesor od značky Braun, který mám v příslušenství k tyčovému mixéru), přidáme rozpuštěné máslo s čokoládou a pistáciový krém. Vše rozmixujeme a ze vzniklého těsta vytvoříme kuličky (já si každou odvážila na 20 g, abych je měla stejné). Pokud se vám kuličky drobí, přidejte do těsta 2 lžíce džemu (např. broskvového nebo meruňkového), těsto se pak krásně propojí. Hotové kuličky dáme do lednice vychladit (vznikne jich cca 14-16 ks).
6. Ve vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu (chce to rozpustit větší množství čokolády a dát do užší nádoby, aby se vám dobře kuličky namáčely, já použila cca 180 g bílé čokolády).
7. Dřevěné dřívko si cca 2 c namočíme do rozpuštěné čokolády a zapíchneme ho do kuličky. Když máme všechny hotové, dáme je na chvilku vychladnout do lednice. Díky tomu nám dřívko bude hezky držet v kuličce.
8. Poté už každou kuličku obalíme v čokoládě a posypeme nasekanými pistáciemi a dáme vychladit. Já jsem si na cake pops udělala takový držák z polystyrenu, do kterého jsem cake pops zapíchla a dala je vychladit do lednice.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *