Quinoa

Zázračná quinoa, pseudoobilnina plná přírodní síly, představuje novou generaci zdravé kuchyně. Své kořeny zapustila v jihoamerických Andách, odkud se dostala až k nám a stala se součástí našeho jídelníčku. Stejně jako staří Inkové, i my využíváme její blahodárné účinky a rozplýváme se nad její chutí.

Semínko plné síly

Kdo by věřil, že v tak malém semínku quinoy se ukrývá tolik zdraví prospěšných látek? Vyniká vysokým množstvím vitamínů, minerálů a obsahuje významné procento proteinů. Největší její výhodou však je, že si ji mohou vychutnat také osoby s celiakií, je totiž bez lepku.

V quinoe si každý najde to své

Předností quinoy není jen její nutriční složení, ale také schopnost fungovat v těle člověka v souladu s jeho požadavky. Nejen alergikům na lepek přijde tato čarovná plodina vhod, například diabetikům pomáhá upravovat hladinu cukru v krvi podle potřeby a v jejich jídelníčku by neměla chybět právě z důvodu nízkého glykemického indexu. Ženy ve snaze zhubnout ocení její vysokou efektivitu zasycení a muži toužící po postavě snů se k ní velmi rychle přiblíží díky přemíře rostlinných bílkovin, které se v quinoe vyskytují a působí na růst svalové hmoty. Přípravou pokrmů z quinoy rodiče svým ratolestem dodají přísun potřebných minerálů, především vápníku a hořčíku. Pokud vám to přijde pořád málo, quinoa vás přesvědčí vysokým množstvím antioxidantů, které přirozeně čistí organismus. V neposlední řadě je důležité zdůraznit její schopnost mírnit zdravotní obtíže a vážná onemocnění. Tato jedinečná rostlina obohatí opravdu každého.

Zařaďte ji do svého jídelníčku ještě dnes

Ač se quinoa může svým názvem zdát nedostupná běžnému strávníkovi, vyvedeme vás z omylu. Její semínka nabízí už většina obchodů se zdravou výživou, internetové obchody, DM a vybrané obchodní řetězce. Dostupná není jen možností nákupu, ale také svou cenou. Balíček quinoy (1 kg) seženete v průměru za 100-200 Kč.

V kuchyni by quinoa neměla chybět

„Matka zrn“, quinoa, vám bude chutnat jak ve slané, tak sladké podobě. Dá se servírovat jako příloha, přidat ji můžete do salátů, polévek či lívanců. Hledáte-li kombinaci zdravého, chutného a rychlého jídla, quinoa je tou pravou volbou.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *