Těhotenské vychytávky
,

LIFESTYLE | TĚHOTENSKÉ VYCHYTÁVKY

Připadá mi to jako věčnost, a přitom to není zase tak dlouho, co jsem byla těhotná. O tom, že jsem těhotná, jsem se dozvěděla přesně týden před tím, než jsme s manželem odlétali na třítýdenní dovolenou do Asie. Vojta je tedy už od mala velký cestovatel, protože už v břiše navštívil Thajsko, Singapur a Bali. A paradoxně mu bylo nejlépe v letadle, i když se cestování letadlem v prvním trimestru moc nedoporučuje. Vojta už je ale dávno na světě a já jsem během těhotenství nasbírala několik tipů, které by vám,stejně jako mně, mohly toto období usnadnit.

Elite Bloggers – Content Marketing   

Bezpečnostní pás do auta pro těhotné

Ještě před tím, než jsem otěhotněla, jsem ani netušila, že nějaký takový pás existuje. Vzhledem k tomu, že jsem až do začátku devátého měsíce dojížděla více jak 100 km do práce, kamarádka mi tuto vychytávku doporučila. Není to jen kvůli bezpečnosti plodu, ale od určitého měsíce i z důvodu pohodlí. Tento bezpečnostní pás funguje tak, že udržuje boční pás mimo vaše bříško. Jednoduše si ho zapnete mezi nohy. Jeho instalace a případné přesunutí z místa řidiče na místo spolujezdce je opravdu rychlé. Já jsem používala pás od značky Be Safe.

Těhotenské oblečení

Díky těhotenské cukrovce jsem v těhotenství přibrala jen 6,5 kg, takže jsem si moc nového oblečení nemusela pořizovat. Přeci jen jsem si ale,  především díky řízení, musela už na třetím měsíci pořídit těhotenské kalhoty, protože mě všechny džíny tlačily. Já si pořídila černé strečové kalhoty v H&M a musím říci, že jsem je nosila ještě několik týdnů po porodu. Od stejné značky jsem pak pořídila jedno delší tričko, šaty a legíny na doma. Všechno ostatní mi vlastně jinak bylo dobře.

Aplikace Nutrimimi

Nejsem zrovna člověk, který by si po tom, co se mu na těhotenském testu ukážou dvě čárky, šel pořídit knížky o těhotenství, porodu a prvních měsících života dítěte. Jsem zastáncem toho, že spoustu věcí by měl člověk dělat přirozeně, přesně tak, jak to cítí. Jako prvorodička jsem ale neměla o spoustě věcí potuchy, i přesto, že jsem už trojnásobnou tetou. Přeci jen vlastní dítě je něco úplně jiného a nic vás na těhotenství a následné mateřství nepřipraví. Jediné, co jsem ale v těhotenství opravdu využila, byla aplikace Nutrimimi. Nejvíce se mi líbilo, když jsme si jednou za týden s manželem sedli a společně si přečetli, v jaké vývojové fázi se právě náš prcek nachází. Každý týden vám totiž aplikace řekne, kolik miminko měří a váží a co se mu v daném týdnu vyvíjí. Mezi jednotlivými týdny zde naleznete i inspirativní články (např. jak je to s cestováním v těhotenství) nebo vás bude informovat o různých vyšetřeních v jednotlivých týdnech těhotenství. Já ale ze všeho nejvíce využila funkci těhotenská hmotnost. Hrozně mě bavilo si každý týden zapisovat, kolik jsem přibrala. Tedy ze začátku, když jsem na váze přibírala, jsem se občas i trošku zhrozila, ale ke konci těhotenství, když se růst váhy díky těhotenské cukrovce zpomalil, jsem měla vždycky z grafu radost. V této appce najdete i rady ohledně těhotenské cukrovky, které jsem se bohužel nevyhla a která pro mě byla dost velkým oříškem. Moje chutě totiž byly především na sladké a když mi v sedmém měsíci oznámili, že nesmím ani ovoce, byly to pro mě dost těžké tři měsíce. Každopádně je tato aplikace zdarma ke stažení a já ji používám dodnes.

Deník miminka

Deník, knížka nebo zápisník pro miminko. Nevím přesně, jak to nazvat, ale každopádně bych vám doporučila si tuto knížku pořídit třeba již v druhém trimestru. Já ji dostala až k narození Vojty a spoustu věcí jsem musela dohledávat nebo nad nimi neskutečně dlouho přemýšlet. Do deníčku si totiž zapisujete už události, které se dějí během těhotenství, takže je fajn s tím začít, než to všechno zapomenete. Dá se pořídit i v neutrální barvě, když ještě netušíte pohlaví miminka.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *