Délice restaurant (Santini Garden)

V tomto týdnu jsme se s přítelem vydali do restaurace Délice, abychom ochutnali něco z jejich lákavého menu. Tuto restauraci najdete na Malé Straně kousek pod Pražským hradem. Zajímavostí je, že se nachází na místě bývalého kostela, ke kterému přiléhal hřbitov. Na tomto hřbitově byl pochovaný významný italský architekt J.B.Santini Aichel a podle něho se právě bude restaurace přejmenovávat v nejbližší době na Santini Garden Restaurant.

Co mne opravdu zaujalo, je soukromá zahrada, na které od loňského roku pořádají i svatební obřady a hostiny. Pokud někdo plánujete svatbu, určitě vám doporučuji se na toto místo zajít podívat. Má opravdu neskutečné kouzlo. Jak jsem se dozvěděla od manažerky restaurace, během příštího týdne dokonce u nich proběhne svatební veletrh, který může kdokoli navštívit a nanečisto se podívat, jak by zde svatba probíhala.

A teď už k samotné návštěvě restaurace. Na doporučení velmi příjemné obsluhy jsme si objednali nejdříve předkrmy. Dali jsme si carpaccio z pečené červené řepy s tartarem z kozího sýra, vlašských ořechů a tymiánu, domácí drůbeží paštiku se sušenými švestkami a cibulovo-fíkovým chutney  a pomalu pečený roastbeef s domácím hořčičným dresinkem. Vše bylo příjemně dochucené a chutě byly dobře zkombinované. Protože se jejich kuchyně specializuje především na českou kuchyni v moderním podání, objednali jsme si k hlavnímu jídlu kachnu „Délice“ na pomerančích se salátem a pečenými brambory Grenaille a pečené jehněčí kolínko na zelenině a červeném víně s parmazánem a bramborovou kaší. Musím říci, že hlavně z kachny jsem byla nadšená. Bohužel jsme už neměli místo na dezert, takže ten ochutnáme až při příští návštěvě.

IMG_7335IMG_7337 IMG_7345

Pokud půjdete na procházku Malou Stranou, určitě vám doporučuji, abyste se v této příjemné restauraci zastavili. Ať už jen na skleničku dobrého vína na zahrádce nebo třeba na kachnu s pomeranči. A pro ty, co chystají svatbu, doporučuji navštívit svatební veletrh, který se koná již tuto sobotu.

Svatební-den-otevřených-dve

Délice Restaurant, Jánský vršek 323/13, Praha 1

http://www.delicerestaurant.cz/

  • 4.9

    Celkové skóre

  • Hodnocení čtenáře: 4 Votes

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *