CESTOVÁNÍ | WAIDRING RAKOUSKO 2019

I když ještě Vojta nechodí ani do školky, ani do školy, vyrazili jsme na jarní prázdniny do Alp. Filip našel ubytování v rakouském městě Waidring, kolem kterého se nachází několik lyžařských středisek. Toto místo je vhodné nejen na zimní, ale určitě i na letní dovolenou.

Ubytování

Ubytování jsme našli přes Booking (hodnocení 9,1). Rezervovali jsme si ho již v dubnu, tzn. asi 10 měsíců předem a díky tomu asi byla i taková cena. Apartmán, který se nachází nedaleko centra Waidringu, se jmenuje Rothorn a je pro 6 lidí. My jsme sem jeli v 6 lidech plus 2 děti kolem jednoho roka a paní domácí, která byla opravdu neskutečně ochotná, nám přichystala i 2 dětské postýlky. Když jsme to pak propočítali, tak nás vyšla noc cca 500 Kč/osobu, což je v Rakousku opravdu extra levné.

Ubytování Rothorn

Ubytování je v patře, kde máte tři oddělené ložnice, koupelnu se sprchovým koutem a společenskou místnost s kuchyní. Nečekejte extra luxus, ale ubytování je velmi čisté a příjemné. Jen kuchyň by mohla být trochu více vybavená, ale to je opravdu jen detail. V létě můžete v tomto ubytování dokonce využívat i zahradu s grilem a bazénem. Do centra je to necelý kilometr a zhruba 100 m máte supermarket Spar, kde si krásně nakoupíte.

Lyžařská střediska v okolí

Lofer

Městečko Lofer se nachází na severu tirolských Alp, cca 1,5 hodiny od Mnichova. Přímo z města se dostanete pomocí gondoly do Skiareálu Lofer. Tento areál nabízí 46 km sjezdovek, z čehož je 32 km modrých, 12 km červených a 2 km černých sjezdovek – to samo o sobě napovídá, že tento areál je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Nejvyšší bod se nachází ve výšce 1623 m.n.m a je z něj krásný výhled na okolní zasněžené hory.

Jednou z velkých výhod areálu je i cena. Kdo nemá dostatek fyzických sil, nebo mu 4 hodiny lyžování stačí, může si zakoupit skipass od 8:30 – 12:30 za 34,5 eur, což je v porovnání s ostatními areály levnější. Celodenní skipass pak vyjde na 43 eur, ceny jsou za dospělou osobu. Aktuální ceny ale vždy hledejte na jejich webu.

www.skialm-lofer.com

Ski Buchensteinwand

Toto malé středisko se nachází kousek od známého Hochfilzenu. Dominantou tohoto skiareálu je nedávno vystavěná vyhlídka ve tvaru velkého kříže.  Je zde jedna centrální 6-ti sedačková lanovka, která vás vyveze až na vrchol, kde je restaurace s výhledem do okolí a již zmiňovaný „kříž“. Je tu jedna 4 sedačková lanovka a zbytek jsou buď kotvy, pomy, anebo tažná lana pro děti. Opět platí, že si zde každý lyžař přijde na své, centrální a také nejdelší sjezdovka začíná černou, poté se mění v červenou a má dlouhý dojezd po modré sjezdovce až k hlavní centrální lanovce, odkud začínají i dětské vleky.

Velkou výhodou areálu jsou bezkonkurenční ceny – celodenní lyžování vyjde na 34 eur pro dospělého a 20 eur pro dítě. Rozhodně zde ale jeden den lyžování stačí. Aktuální ceny hledejte na jejich webu.

www.bergbahn-pillersee.com

Steinplatte

Lyžařské středisko Steinplatte se nachází na hranicích mezi Rakouskem a Německem. Z rakouské strany se sem můžete dostat pomocí gondoly z městečka Waidring, z německé strany pak z města Seegatterl. Nejvyšší vrchol se nachází ve výšce 1860 m.n.m. Areál disponuje velkým množstvím červených sjezdovek, které jsou dost široké, takže se do toho můžete položit a vychutnat si carvový oblouk.  Místy nám přišlo, že červené jsou trošku „načernalé“, naopak modré jsou opravdu modré.

Celodenní skipass stojí 46 euro pro dospělou osobu a 4 hodinový skipass stojí 42,5 eur (52,5 – 10 euro vratná záloha, pokud vrátíte skipass včas). Pokud vám nevadí, že nezažijete manšestr, jsou zde ještě skipassy od 11, 12, 13 a 14 hodin. Aktuální ceny opět hledejte na jejich webu.

www.steinplatte.tirol

Děkuji mému muži za sepsání informací o lyžařských střediscích, protože já v tu dobu hlídala Vojtu ve Waidringu.

Lyžařské středisko Buchensteinwand

Běžkařské tratě v okolí

Krásné běžecké tratě v okolí najdete v těchto střediscích: Hochfilzen, St. Ulrich am Pillersee, St. Jakob in Haus a Fieberbrunn. Na běžky ale můžete vyrazit přímo ve Waidringu. Kdo je úplný začátečník, může si vyzkoušet krásný tréninkový okruh, který má necelý kilometr. Najdete zde ale i další tři nebo čtyři tratě, které už jsou o něco náročnější. Opět je nejlepší zastavit se v infocentru, kde mají krásnou mapu s běžeckými tratěmi.

Procházky a zajímavosti v okolí

Od našeho ubytování vedla krásná cesta mimo hlavní silnici do centra Waidringu. Zhruba v polovině se dostanete na takový okruh, který je v zimě hezky udržovaný a můžete tam i s kočárkem. Určitě se zajděte podívat i do starého mlýna, který je nedaleko.

Moc hezká procházka vede i podél řeky směrem za město. Doporučuji se ale určitě zastavit v místním infocentru, kde si vezměte aktuální mapu a podle toho naplánujte své výlety.

Pokud by vás cokoli ohledně naší dovolené zajímalo, klidně mi napište do komentářů nebo na můj mail. Ráda vám poradím. Mějte se krásně a těším se na vás u dalšího článku.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *