CESTOVÁNÍ | PENZION ANDRÉ, ŠLECHTITELKA, VELKÉ PAVLOVICE 2019

Už si opravdu dlouho říkám, že se jednou přestěhuju na jižní Moravu. Úplně se tam vidím, baráček se zahradou, sklípek a absolutní pohoda. Nehledě na to, že tam je prostě to počasí mnohem lepší. Zatím se ale snažím alespoň jednou až dvakrát za rok na Moravu vyrazit a užít si ten božský klid. Nejinak je tomu i v roce 2019, kdy jsme vyrazili na konci března do Velkých Pavlovic. A počasí nám tedy opravdu přálo, krásných 20 stupňů jen tak v březnu nebývá.

Cestování je mojí vášní už hezkých pár let. V posledních dvou letech jsme ho ale kvůli našemu prvorozenému drakovi trochu omezili. Letos to ale vidíme na nějaké ty víkendy po krásách Čech a Moravy, týden v Rakousku a příští rok už snad Vojta trochu zkrotne a vyrazíme s ním i na delší cesty. Musím říci, že mi zahraničí ani teď nechybí, když vidím, jaké poklady u nás máme.

Ráj na zemi

Třeba takový Penzion André, který najdete ve Velkých Pavlovicích. To je pro mě ráj na zemi, který je obklopen vinicemi a nádhernou přírodou. Můžete se ubytovat přímo v penzionu nebo v jednom z apartmánů, které jsou umístěné v kopci nad penzionem. Já dostala pozvání konkrétně do apartmánu Pálava, který byl postaven v roce 2015. Je z něj nádherný výhled na Pálavské vrchy a v teplých dnech můžete využít soukromou vířivku, která je umístěna hned pod jeho terasou. Měli jsme ale i možnost nahlédnout do apartmánu Agni, který je naprosto božský. Jeho krátkou prohlídku můžete vidět i ve videu, které najdete na konci tohoto článku.

Nejen, že zde najdete klid při procházkách vinicemi nebo jen při pozorování krásné přírody z terasy u vašeho apartmánu, můžete se zde ale i hodně kvalitně najíst, užít si romantiku ve wellnessu (sauna, vířivka a balneo vana) nebo se pokochat více než 50 odrůdami růží. Toto rozárium, které bylo vybudováno na začátku roku 2016, patří mezi největší na Moravě. Vzhledem k tomu, že jsme zde byli koncem března, neměli jsme možnost kochat se těmi úžasnými růžemi, ale i to je jeden z důvodů, proč se sem chci vrátit zpět.

Co zde nejvíce uchvátilo našeho Vojtu, byl „Babiččin statek“. Tento statek se nachází na kopci kousek za „naším“ apartmánem Pálava a najdete zde slepice s kohoutem, kozičky nebo třeba ovečky. Pro děti je to úžasné místo a vy si tady můžete sednout, dát si pod pergolou skleničku vína a užívat si volných chvil.

Babiččin statek byl krásný, ale já měla přes sebou jiné lákadlo. Kdo mě zná, tak ví, že víno je pro mě zázračným nápojem, a proto jsem se na prohlídku vinného sklepa s ochutnávkou vín těšila jako malé dítě. Možná víc než Vojta na zvířátka. Když se k dobrému vínu přidají ještě zkušenosti paní, která nás provázela, byl to pro mě zážitek, na který jen tak nezapomenu. Pokud sem pojedete, rozhodně řízenou degustaci nevynechejte, mohla by to být jedna ze zásadních chyb ve vašem životě :-D.

Trocha té historie

Šlechtitelská stanice vinařská byla založena 12. dubna 1901 jako „Zemská révová školka“ a jejím cílem bylo pomoci moravskému vinohradnictví. Na této stanici byly vyšlechtěny odrůdy André, Pálava, Aurelius a Agni (Agni je odrůda vzniklá křížením odrůd André x Irsai Oliver). Stanice se nachází na jednom z nejteplejších míst jižní Moravy a obhospodařuje cca 50 ha vinic. V roce 2009 se majiteli stali manželé Poliakovi, kteří zde vybudovali opravdu nádherné místo. Cílem společnosti je dosahovat roční prodej 500 000 lahví vína.

Moje doporučení

Pokud se sem vydáte pouze na víkend, nedávejte si žádné velké cíle. Celý tento areál má pro vás tolik příležitostí, že nemá cenu z něj odjíždět na dlouhé výlety. Pokud pojedete na delší dobu, vemte si třeba i kolo a projeďte se po okolí. Doporučuji se zajít podívat na rozhlednu Slunečná, která je pěšky opravdu kousek, zajeďte si do Vrbice, kde najdete „hobití“ sklípky nebo se prostě jen nechte strhnout okouzlující atmosférou tohoto úžasného místa.

Pokud se vám můj článek líbil a chcete se sem vydat, zde vám dám kontakt na ubytování.

Penzion André, Velké Pavlovice

Pod Břehy 565/54
691 06 Velké Pavlovice

www.slechtitelka.cz

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *