10 rad od třicítek

Nápadů mám plnou hlavu. Když mě ale napadlo sepsat vám tyto rady, obepsala jsem kamarádky ve stejném věku, jako jsem já a zeptala se jich, jaké rady by daly mladším. Daly jsme hlavy dohromady a vzniklo z toho 10 rad, které vám určitě usnadní život. Většinu z nich ale berte s nadhledem a úsměvem. Vlastně se takhle snažte brát i život.

 1. Přijměte život tak, jak k vám přichází, jinak se z toho zblázníte. Život je totiž nevyzpytatelný a především my ženy si vše rády plánujeme. Málokdy ale vše vyjde tak, jak si přejeme, což je pak pro nás velmi stresující. Není nutné mít vše dokonalé a pod kontrolou.
 2. Nechte si poradit od starších. Na starých pořekadlech a radách od babiček/maminek je mnohdy spousta pravdy. S věkem člověk zjišťuje, že dobře míněné rady od našich blízkých, které nás vždy tak zaručeně vytočily, jsou bohužel pravdivé. Ale každý si na to asi musí s věkem přijít sám. Chybami se člověk učí a posouvá dál.
 3. Věřte si a nenechte se ovlivnit okolím. Nesnažte se získat uznání od ostatních. Nikdy se nezavděčíte všem, ať uděláte cokoliv a jakkoli dobře. Jediný, kdo má právo vás soudit, jste vy samotní.
 4. Dokud vám ještě není třicet, chovejte se spontánně a plňte si i ty nejbláznivější nápady. Po třicítce už přijdou závazky a nebude to v plné míře možné.
 5. Nedělejte si hlavu z chyb. Životní zkušenosti jsou potřeba a většina vašich chyb má pozitivní vliv. Příště je už totiž nezopakujete.
 6. Pokud jste ve vztahu, neberte ho jako samozřejmost. Zvěte svého partnera na rande, překvapujte ho neustále něčím novým a snažte se vztahu dodávat neustále jiskru.
 7. Buďtě sobečtí. Člověk musí myslet samozřejmě i na ostatní, ale jsou chvíle, kdy je dobré být trochu sobecký a myslet jen na sebe.
 8. Užívejte každodenních pozitivních maličkostí. Jak říká moje kamarádka, zkuste každý den malou změnu, ať už půjdete domů trochu jinou cestou nebo si ke svačině koupíte něco jiného, udělejte změnu, která vám vykouzlí úsměv na rtech.
 9. Snažte se najít práci snů. Pokud vás to v práci nebaví, je nejvyšší čas na změnu, po třicítce, kdy už máte závazky, se z práce těžko odchází.
 10. Na kosmetiku začněte chodit co nejdříve. Ve třiceti už to nemá smysl, v tomto věku si radši začněte už šetřit peníze na botox :-D. .
Sdílet

2 comments on “10 rad od třicítek

 1. 😀 A sakra, tak já teda raději na ten botox začnu šetřit 😀 30 za mnou a kosmetice neholduji :-/

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *