Zhubněte zdravě

Jak to již na začátku nového roku bývá, mnoho z nás má za předsevzetí shodit přebytečná kila. U mě toto předsevzetí nepřišlo s novým rokem, ale již začátkem prosince. Proto jsem se na doporučení obrátila na výživovou poradkyni Janu Platilovou, která platí za odbornici ve svém oboru. Nejvíce mě na tom všem lákalo, že sestavený jídelníček bude z pokrmů, které mám sama ráda. To, že si mohu dát každý večer sklenku suchého vína, byla jedna z mých podmínek. Rozhodně jsem ale nečekala, že mi bude do jídelníčku zařazen i můj oblíbený sušený salám Fuet, těstoviny se sušenými rajčaty a parmazánem nebo třeba ananasové smoothie. Pro mě změna jídelníčku nebyla velký problém. Na zdravou stravu jsem byla zvyklá, jen jsem jedla zdravé věci ve špatný čas. Největším problémem byl ale nízký příjem bílkovin, který mi výživová poradkyně Jana rapidně zvýšila. Výsledky se dostavily již po prvním týdnu a já mohu říci, že za necelé tři týdny mám dole tři kila a cítím se výborně. Aby se i vám lépe hublo, připravila pro vás Jana Platilová rady, kterými se řídit.

10 rad Jany Platilové při hubnutí

  • PRAKTIČNOST – nový jídelníček by vás v žádném případě neměl zatěžovat a měl by být pro vás co nejpříjemnější.
  • POHODA – nic si nezakazujte, pokud porušíte stravovací režim, neberte to jako vaše selhání. Důležité je nepřestat a dále pokračovat.
  • PORCE – hubnutí je převážně o velikosti porcí a to je právě to, co většina z nás neví. Kolik rohlíků k snídani, jak velkou porci masa a přílohy k obědu, kolik kousků domácího koláče? Jakmile se naučíte jíst optimální porce, zhubnete a váhu si udržíte.
  • POKUŠENÍ – jestliže dostanete chuť na čokoládu, řízek nebo něco méně dietního a sníte to, snažte se během dne to špatné vykompenzovat lepším, to znamená, že si například k večeři dáte pouze salát.
  • PRAVIDELNOST – snažte se alespoň o 3 – 5 jídel denně.
  • PRIORITA (souvisí s pravidelností) – váš organismus priority má. Buď energii vyrábí, nebo uskladňuje. Umožněte mu to tím, že budete jíst v klidu a alespoň 3 hlavní jídla. S velkým jídlem nespěchejte, hodně jej kousejte.
  • PITÍ – dostatečné množství tekutin je naprostý základ, minimálně 3 litry za den.
  • PŘIROZENOST – vybírejte si přirozená jídla bez obsahu konzervantů, umělých barviv a příchutí, sladidel a dusitanových solí. Jídla a potraviny konzumujte v co nejpřirozenějším stavu, aby zůstalo zachováno maximum z jejich původní nutriční hodnoty.
  • PŘEVRAT – 1 x týdně si udělejte den, kdy sníte vše, co chcete, v množství, jakém chcete.
  • POHYB – měl by být přirozenou součástí vašeho denního režimu, stačí 20 minutová procházka.
Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *