CESTOVÁNÍ | ZA POZNÁNÍM DO JIHOVÝCHODNÍ ASIE

Už od podzimu přemýšlím o tom, kam bysme mohli na jaře vyrazit na dovolenou. Minimálně jednou týdně jsem si otevřela atlas (většinou tedy online atlas google maps :-D) a snažila se vybrat destinaci, kterou jsem ještě nenavštívila. Nevím proč, ale pořád mě to láká na východ, konkrétně do jihovýchodní Asie. Není to jen kvůli tomu nejlepšímu jídlu pod sluncem, ale i kvůli pohodě a neskutečně příjemným lidem. I když jsem už spoustu zemí této části světa navštívila, pořád mám nějaké mezery.

Besakih – Bali (2009)

Ani nevím, jak se mi to podařilo, ale v hlavě se mi zrodil nápad odletět do Bangkoku a vrátit se z Bali. Především kvůli úspoře času a peněz na přeletech. Ani v duchu jsem nedoufala, že by letenky mohly být za dobrou cenu. Když jsem ale zadala pro nás vhodné datum, vyjela na mě cena letenky kolem 20 tisíc za osobu. V tu chvíli jsem nevěřícně vyvalila oči a okamžitě letenku zarezervovala. A to ještě nemluvím o tom, že letenky byly od Emirates (Airbus A380). Hned jsem volala manželovi, aby zjistil, zda si v tom termínu může v práci vzít dovolenou. Letenky se totiž musí do několika hodin zaplatit kartou. V mezičase jsem se ještě pokoušela o hledání letenek s podobným termínem. Po několika neúspěšných tazích na mě vykoukly letenky za 16 tisíc, taktéž od Emirates. To už jsem ale pomalu začala skákat štěstím do stropu. Když jsem totiž před osmi lety letěla na Bali, letenky nás vyšly na 23 tisíc. Takže rychle zrušit první rezervaci, tedy prvně zarezervovat nové letenky, aby nám je náhodou nikdo neukradl, zrušit původní a zaplatit nové.

Lembongan (2009)

Náš plán na duben je tedy následující. Po příletu do Bangkoku odlétáme hned do Chiang Mai. Toto místo bylo vždycky mým snem a i když jsem byla v Thajsku již dvakrát, nikdy jsem se tam nepodívala. Po třech dnech na severu Thajska následuje zastávka v Singapuru a posledním místem naší dovolené bude Bali a některý z přilehlých ostrovů. Pokud někdo z vás na nějakém z těchto míst již byl, prosím o rady, kam se podívat, jaká jídla ochutnat a vše, co vás napadne, co by nám mohlo dovolenou zpříjemnit a usnadnit. Za každé vaše doporučení budu vděčná a já vám na oplátku budu v dubnu přinášet online zpravodajství na Instastories z cest po Asii.

Bali -Tanah Lot (2009)
Bali (2009)
Sdílet

2 comments on “CESTOVÁNÍ | ZA POZNÁNÍM DO JIHOVÝCHODNÍ ASIE

  1. Chiang Mai je krásné. Byla jsem tam víc než před deseti lety, tak si už všechno nepamatuji. Ale jako místní specialitu tam na ulicích všude prodávali banánové palačinky. Držím palce, ať se cestovatelský plán vydaří na 100 % podle představ.

    • Moc děkuju. Určitě palačinky vyzkouším. už se nemohu dočkat 🙂

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *