TIPY | JAK MÍT KRÁSNÉ A PEVNÉ VLASY

V posledních měsících začínám být konečně spokojená s kvalitou a pevností mých vlasů. Proto bych se s vámi ráda podělila o několik tipů, jak správně o své vlasy pečovat a jak docílit toho, aby byly hezky pevné a zdravé. Vzhledem k tomu, že mám od svých patnácti let polodlouhé až dlouhé vlasy, které celou dobu trpěly kvůli neustálému odbarvování, byl to celkem běh na dlouhou trať.

SPRÁVNÝ VÝBĚR ŠAMPONU A KONDICIONÉRU

Jak jsem se na vlastní “vlasy” přesvědčila, použití šamponu a kondicionéru je velmi důležité. Já jsem se po vyzkoušení většiny značek na našem trhu dostala k šamponu a kondicionéru Olaplex a musím říci, že výsledky jsou neskutečné. Počítejte s tím, že výsledky po použití těchto produktů neuvidíte hned. Jsou viditelné zhruba za 1 – 2 měsíce, ale byla jsem opravdu velmi překvapená. Vlasy mám krásně pevné, nelámou se a konečky se netřepí. A to jsem nebyla minimálně 5 měsíců na stříhání. Olaplex totiž dokáže vlas opravit, proto ti z vás, kteří chcete, aby vám narostly dlouhé vlasy, neváhejte. Já si kupuji šampon Olaplex N°4 Bond Maintenance a kondicionér Olaplex N°5 Bond Maintenance . V sadě tyto dva produkty koupíte za zvýhodněnou cenu. Tato sada mi vydrží zhruba 2 – 3 měsíce. Mám dlouhé a teď i celkem husté vlasy, ale stejně mi stačí malé množství produktu, takže vám vydrží opravdu dlouho. Ještě se v nejbližší době chystám objednat novinku vyživujicí olej Olaplex No7 Bonding Oil, který je vhodný pro vlasy namáhané teplem.

SPRÁVNÉ POŘADÍ POUŽITÍ PRODUKTŮ

Dlouhou dobu jsem nevěděla, jak moc je důležité používat produkty ve správném pořadí. Pokud si tedy vlasy umyjete šamponem, který vám vlas otevře, nezapomeňte vždy použít i kondicionér, který vlas zpátky uzavře. Pokud ale chcete použít masku, postupujte v tomto pořadí – vlasy umyjte šamponem, poté použijte masku a nakonec šampon, který vlas uzavře. Já to dlouho dělala špatně a používala nejdříve kondicionér a potom až masku.

SPRÁVNÉ MYTÍ VLASŮ

Někde jsem četla, že není důležité jen to, čím vlasy myjete, ale také to, jak je myjete. Správný postup je takový, že vlasy nejdříve hodně namočíte (voda totiž odstraňuje velké množství nečistot), poté aplikujete šampon a důkladně vmasírujete do vlasů. Dejte si pozor, abyste na žádné místo nezapomněli. Poté vlasy umyjte a v případě potřeby umyjte šamponem ještě jednou.

SPRÁVNÁ APLIKACE KONDICIONÉRU

Dle vlastní zkušenosti doporučuji kondicionér aplikovat spíše na spodní ⅔ vlasů. Když ho aplikujete i k hlavě, zbytečně budou vaše vlasy brzy mastné.

POZOR NA CULÍK NEBO DRDOL

Dejte si pozor na to, abyste si nedělali culík nebo drdol pořád na stejném místě. V tom případě se totiž vlasy mohou polámat, protože jsou stále namáhané na stejném místě. 

NECHOĎTE SPÁT S MOKRÝMI VLASY

Dejte si také pozor na to, abyste nechodili spát s mokrými vlasy. Mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k poškození.

KUPTE SI KVALITNÍ HŘEBEN

Pořiďte si kvalitní hřeben. Nejlepší je se poradit přímo s vaším kadeřníkem. Investice se opravdu vyplatí, já si ho před několika lety pořídila asi za 500 Kč a je pořád jako nový. Já určitě doporučuji kartáč z přírodních štětin.

POŘIĎTE SI KVALITNÍ ŽEHLIČKU NA VLASY

Za svůj život jsem vyzkoušela možná deset žehliček na vlasy. Teď jsem si ale pořídila novou, kterou jsem si vyzkoušela u kamarádky a byla jsem z ní totálně nadšená. Nejen, že vlasy krásně vyžehlí během chvilky, vlasy díky ní vypadají hezky zdravě. Takový pocit jsem z většiny žehliček neměla. Jedná se o tento typ Remington Shine Therapy S8500.

NEZAPOMEŇTE NA KVALITNÍ GUMIČKY

Pokud je ještě doma nemáte, určitě si pořiďte gumičky Invisibobble, které se nezacuchávají a chrání před vytrháváním vlasů. Tato značka dokonce nově nabízí i neviditelné sponky do vlasů, které se chystám také objednat.

Snad jsem na něco nezapomněla. Pokud máte zase nějaké tipy pro krásné vlasy vy, budu moc ráda, když mi je napíšete. Od pondělí 25. listopadu do neděle 1.12. probíhá na Notino.cz Black Friday a vy můžete na vybrané produkty využít slevu – 20 %. Dejte mi schválně vědět, jaké produkty na vlasy používáte vy.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *