LIFESTYLE | BOJÍTE SE ZUBAŘE? JÁ UŽ NE!

Bylo mi tenkrát tak osm let a já si to pamatuji, jako kdyby to bylo včera. A věřte mi, že už to je opravdu pěkných pár let. Seděla jsem v ordinaci paní zubařky s celou mojí třídou a čekala na to, jestli mi najde nebo nenajde kaz. Bylo to snad horší než maturita. Každý z nás se tiše modlil, aby si nás paní doktorka nepozvala do ordinace znovu. Takových “zubních traumat” mám z dětství několik, a proto se už teď snažím, aby Vojta zubaře potřeboval pouze jako prevenci.

Nejsem ani zubař, ani dentální hygienistka, ale jsem člověk, který se snaží o osvětu, co se týče zubní prevence. Bohužel jsem to musela zjistit až ve své dospělosti.

 

“ Péče o vaše zuby je tou nejlepší investicí do budoucna.”

 

Nejedná se o žádnou spolupráci, ale dostala jsem se díky doporučení několika mých známých na kliniku DVDent do Roudnice nad Labem, na jejichž péči nedám dopustit. Od té doby, co chodím na tuto soukromou kliniku, se k zubaři dokonce vždycky těším. Proto jsem s Vojtou začala chodit k zubaři hned od malička, aby si zvykl.

Dentální hygiena, základ zdravého chrupu

Jako malou mě nikdo správně čištění zubů neučil. Jediné, co si pamatuji, bylo, že zuby se mají čistit dvakrát denně a s použitím pasty. Přitom stačí tak málo a můžete se vyhnout kazům. Od té doby, co mě na klinice moje dentální hygienistka naučila správné čištění zubů, nemám jediný problém. Netrápí mě ani bolest, ani citlivost zubů, ani mi nekrvácí dásně. A k tomu vám stačí několik minut denně strávených s mezizubními kartáčky a tzv. SOLO kartáčkem. Já používám vše od značky Curaprox, ale to už většinou záleží na doporučení vaší hygienistky.

Jak probíhají první návštěvy?

Samozřejmě jsem před první návštěvou měla strach, který byl nakonec ale úplně zbytečný. Se zubařem si sednete, udělá vám vstupní prohlídku (bezbolestnou), rentgeny, fotografie a zeptá se vás, co všechno chcete na svém chrupu změnit. Já měla za požadavek výměnu tmavých plomb a vybělení zubů. Poté vám do několika dnů vypracují plán a vy se sami rozhodnete, co všechno chcete absolvovat. Věřte mi, že investice do výměny plomb a bělení se rozhodně vyplatila. S výsledkem jsem neskutečně spokojená.

 

“Z návštěvy zubaře už nemám strach. Nikdy není pozdě začít se správnou péčí o váš chrup.”

 

Další návštěva DVDentu byla na přednášku o správném čištění zubů. Nejdříve jsem si říkala, co mi tam chtějí hodinu vysvětlovat na tom, jak se čistí zuby, ale stálo to opravdu za to. Naučila jsem se zde spoustu nových věcí.

Nakonec musíte ještě na třetí návštěvu, která probíhá u dentální hygienistky, která vám vybere správné mezizubní kartáčky a naučí vás správné čištění se SOLO kartáčkem.

První tři návštěvy musíte absolvovat a pak už jen jezdíte na zákroky, které si vyžádáte (např. bělení zubů) nebo na prevenci, která je bezplatná (pokud máte tedy vaše zuby v pořádku a čistíte je správně). A ještě jsem vám úplně zapomněla napsat, že všechny zákroky (včetně vytržení dvou horních osmiček) pro mě byly téměř bezbolestné.

Pokud vás cokoli, co se týče tohoto článku, zajímá, napište mi email nebo komentář. Já jsem na této klinice neskutečně spokojená a hlavně jsem moc ráda, že jsem Vojtu přihlásila tak brzy a na zubaře bude od mala zvyklý.

Zdravým zubům zdar.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *