TIPY | JAK VYBRAT NÁDOBÍ DO MALÉHO BYTU

Nastěhovali jste se do malého bytu a nemáte příliš místa na uskladňování velkého množství nádobí? To lze vyřešit jednoduše tak, že si do kuchyně vyberete jen několik základních kvalitních kusů, které budou univerzální a vystačíte si s nimi při vašem běžném vaření. Pokud chcete, aby vám takové nádobí dlouho vydrželo, bylo praktické, zdravotně nezávadné, lehce omyvatelné a designové, vsaďte na českou značku Fabini. Já při svém každodenním kolotoči vaření nepoužívám už jiné nádobí než právě to jejich z vícevrstvé nerezové oceli. I přes to, že mám poměrně velkou kuchyň, mi také stačí základní výbava. A mohu vás ujistit, že s ní připravím úplně cokoliv. 

Minimum nádobí, maximum využití

A co do takového základního vybavení patří? Vybrala jsem pro vás ty nejdůležitější kousky nádobí z vícevrstvé nerezové oceli právě od zmiňované značky.

Poklice jsou univerzální, takže si ušetříte místo i tím, že nebudete mít na každý kus nádobí jednu speciální pokličku. Nádobí se dá stohovat dohromady, což je další výhodou uskladňování v tak malém prostoru. Nerezové nádobí můžete použít i do trouby na pečení a nahradit si tak některé kusy nádobí, které byste do ní používali. 

Vařte zdravěji a chutněji

Nádobí z vícevrstvé nerezové oceli nejenže je bytelné a téměř nezničitelné, ale má další velmi zásadní vlastnost, je zdravotně nezávadné. Neobsahuje nic, co by se při vaření mohlo uvolňovat do jídla a ohrožovat vaše zdraví. Při správném používání se žádný pokrm nepřipálí a díky unikátním tepelným vlastnostem materiálu dostane jídlo intenzivnější chuť a vůni. Díky výborné vodivosti materiálu se nádobí rychle zahřeje na vysokou teplotu, kterou dlouhou dobu udrží po celém svém povrchu. Surovina se tedy krásně restuje i po vložení na pánev či jiné nádobí, i když ji vyndáte přímo z lednice. Nedojde tedy k tomu, co se vám občas možná stane, že místo restování najednou zjistíte, že jídlo dusíte.

Nádobí, které vydrží 

Pokud se rozhodnete si do vaší malé kuchyně koupit opravdu jen základní nerezové nádobí, máte jistotu, že i když si postupem času v případě stěhování do většího bytu pořídíte další a další kousky, původní vybavení bude stále v perfektním stavu. Fabini nádobí zaručuje vysokou odolnost materiálu, nehrozí jeho mechanické poškození, nebezpečí ostrých hran při deformaci ani odlupování částí povrchu. Jistě jste doma zápasili s nádobím, do kterého „zatékalo”, ať už pod držadlo poklice, nebo do rukojetí. Pro někoho maličkost, pro někoho důvod ho vyhodit. Nádobí od značky Fabini vám tento problém vyřeší, už žádná nechtěná voda. 

Potřebná péče pro dlouhou životnost

Aby vám nádobí dlouho vydrželo, bylo by dobré dodržovat zásady správného používání a o nádobí pečovat tak, jak si zaslouží. Nerezová ocel nemá ráda velkou změnu teplot, proto při vaření střídejte výkon plotny pozvolně a nenechávejte ho při vysoké teplotě stát na plotně bez oleje či vody. Další zásadou je vybírat nádobí podle velikosti plotýnky. Nádobí umývejte, až zcela vychladne, a to běžnými přípravky buď ručně, nebo v myčce. Pokud chcete předejít zaschlým kapkám na povrchu nádobí, tak ho ihned po umytí osušte. 

Jak připravit pánev na vaření téměř bez tuku

Chcete-li omezit tuk při vaření na minimum, vyzkoušejte jednoduchý trik. Nakapejte na pánev pár kapek tuku, který rozetřete až do krajů. Zapněte plotýnku na ¾ výkon a počkejte, až olej zřídne a začne se z něj trochu kouřit. V tu chvíli stáhněte pánev z plotny a zbytkový olej vytřete ubrouskem. Z nerezové se vám v tu ránu stane pánev, která se chová prakticky stejně jako ta s nepřilnavým povrchem. Vaření je díky tomu snadnější a zdravější. Pánev zůstane takto upravená, dokud ji neumyjete saponátem. 

Tip na závěr: Pánev WOK (Ø 30 cm) z vícevrstvé nerezové oceli 

Pánev WOK využijete nejen při vaření asijské kuchyně, ale je vhodná i na smažení a i jako parní hrnec. Výhodou je její univerzálnost, hodí se na všechny druhy vařičů včetně indukce a součástí je i nerezová poklice. Díky tepelně izolované rukojeti a protilehlému nýtovanému úchytu se vám s ní bude lehce manipulovat a nehrozí, že se spálíte. Jako všechny produkty značky Fabini vám i pánev WOK vydrží po generace.

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *