Cestovatelský deník: Chiang Mai, Singapur, Bali – 1. díl

Konečně je tu den D. Neděle 2.4.2017 a já se s Filipem připravuji na dobrodružnou cestu po Asii. Měli jsme téměř celý víkend na to se pořádně sbalit, takže zůstáváme v naprostém klidu. Můj mini kufr je ještě menší, než jsem si představovala, ale i tak se mi nepodařilo ho zcela naplnit.

Tentokrát beru opravdu jen troje šaty, jedny žabky, nezbytnou kosmetiku a prášky a vyrážíme. Všechno ostatní se dá v Asii koupit za pár korun a nějakou extra parádu tam taky nepotřebuji dělat ?. Ještě si třikrát před odjezdem na letiště překontroluji, zda mám platný pas na nové jméno a vyrážíme vstříc novým zážitkům.

Na letišti jsme za necelou půlhodinu a vzhledem k tomu, že jsme si check-in udělali online, stačí být na letišti jen 90 minut předem. Na přepážce odevzdáme kufry a jdeme ještě do Mekáče pro cheeseburgery, protože Filipa ihned při vstupu na letiště přepadá hlad. Letos mám opět osobní rekord ve váze zavazadla, tentokrát je to pouhých 8,4 kg a to nepočítám, že kufr je mnohem těžší než krosna. Na letišti mě opět překvapuje několik novinek. Musím říci, že naše letiště je rok od roku hezčí a hezčí.

Neuplyne ani deset minut, co si po kontrole sedneme a už nás volají do letadla. Takhle nějak bych si to cestování představovala. Jediný problém, který na letišti nastal, bylo to, že byl Filip totálně nešťastný z toho, že neuvidí derby ?.

Letíme letadlem Airbus A380 se společností Emirates, které má už na palubě WiFi, máte na výběr ze dvou jídel a prostor na nohy je tu opravdu velký, i když u mě se to trochu těžko soudí, protože já se svoji délkou nohou se vejdu naprosto všude ?. Letenky jsme si rezervovali začátkem ledna a cena byla něco málo přes 16 tisíc, což je naprostá pecka. Nejdříve letíme totiž z Prahy do Bangkoku, ale zpět se vracíme z Denpasaru. Když jsem byla na Bali před deseti lety, tak nás letenky vyšly na víc než 23 tisíc. Přelet mezi jednotlivými destinacemi (Chiang Mai, Singapur a Bali-Denpasar) jsme si zarezervovali přes AirAsia. Mám s nimi dobrou zkušenost a ceny jsou také celkem v pohodě. Všechny tři přelety, tedy vlastně čtyři, protože z Chiang Mai do Singapuru musíme přes Bangkok, nás vyšly na 8 tisíc. Vzhledem k tomu, že už nejsme úplně nejmladší a na dovolené si chceme i odpočinout, zarezervovali jsme si všechna ubytování dopředu.

Naše první zastávka je thajské město Chiang Mai, do kterého se po úmorných 25 hodinách dostáváme. Všechny přestupy i lety proběhly bez komplikací, takže se hned můžeme vydat vstříc novým zážitkům. Ubytování máme zajištěné včetně snídaní v hotelu The Imm Hotel Thapae. Je to hned u centra, takže ještě tentýž večer vyrážíme na průzkum. Více o městu Chiang Mai v dalším díle.  Zatím se mějte krásně a užívejte jara.

Sdílet

2 comments on “Cestovatelský deník: Chiang Mai, Singapur, Bali – 1. díl

  1. Romčo a Filipe, krásně si to užijte, bezpečnou cestu k tomu a mnoho zážitků a nejen kulinářských Vám přeji. Šťastnou cestu 🙂

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *