Cestovatelský deník: Chiang Mai – 2. díl

Chiang Mai, město plné zdobných chrámů, okouzlujících hor v blízkém okolí a kurzů, kde se můžete naučit správně masírovat nebo vařit. Pokud chcete strávit příjemné dny plné odpočinku, pohody a dobrého jídla, toto město je tím správným místem.

My jsme v Chiang Mai strávili tři noci a každý den bylo co dělat. Jeden den vám téměř nestačí na to prozkoumat staré město, které je zčásti olemováno hradbami. Další den určitě věnujte výletu do hor, kde se nachází národní park Doi Inthanon. Tento výlet určitě stojí za nádherné fotky, které pořídíte u King And Queen Pagodas. Pokud bychom měli ještě jeden volný den na výlet, rozhodně bych se vydala na severní hranice Thajska, kde se nachází Chiang Rai a v něm proslulý White Temple. I když spousta cestovatelů od tohoto na čas náročného výletu odrazuje, White Temple je určitě mým snem.

UBYTOVÁNÍ
Hotel jsme měli zajištěný dopředu a cesta z letiště, která nás stála 160 THB, trvala pouhých 15 minut. Ubytovaní jsme v hotelu Imm přímo u brány, kterou vstupujete do Old Town, takže do centra a k Night Marketu to máme celkem kousek. Hotelový pokoj, který byl sice bez oken, ale za to dostatečně čistý a prostorný, nás se snídaní vyšel asi na 700 Kč na noc. Snídaně byly dost jednotvárné a vzhledem k tomu, že jsem se ještě nenaučila snídat Pad Thai, zužuje se můj výběr na toast s marmeládou. Filipovi ale evidentně místní snídaně problém nedělají. Kromě trochu většího hluku na hotelu, zejména kolem osmé hodiny ranní, když jsem měla chuť si ještě přispat a chudších snídaní, si na hotel nemohu vůbec stěžovat.

MĚSTO
Ve městě určitě nesmíte minout tři hlavní chrámy, které jsou pro místní velmi významné. Vzhledem k tomu, kolik jsme již takovýchto chrámů v životě viděli, jsme navštívili pouze tři, i když jich je prý v Chiang Rai více než 120. Jinak se nechte pouze unášet ulicemi města, které vás zavedou do dobrých kaváren či restaurací.

JÍDLO
Určitě musíte navštívit Night Market, kde to opravdu žije. Koupíte zde naprosto vše, na co si vzpomenete. Bohužel food court, který byl na trhu naším hlavním cílem, už nemá takové kouzlo. Trh je hodně přizpůsobený turistům, ceny jsou vysoké a stánky nemají to své asijské kouzlo. My jsme ale objevili jiný trh, který je více pro místní, ceny jsou nízké a vyzkoušíte zde typická jídla severního Thajska, mezi která patří i Khao Soi. Na špejli tu napíchnou a ogrilují téměř vše, co se dá. Trh najdete na jižní straně starého města. Já jako obvykle ujížděla na mango shaku, banánových palačinkách a čerstvých jahodách. Nejvíce nás pobavil místní moderní stánek KFG, kde si ve stylu KFC můžete objednat smaženou rybu, kuře nebo krevety.

VÝLETY
Vzhledem k tomu, že jsme v Chiang Mai měli pouze celé dva dny, výlet mimo město jsme absolvovali pouze jeden.  Vybrali jsme návštěvu národního parku Doi Inthanon, který se nachází něco přes 50 km od města. Přímo na hotelu jsme si objednali celý zájezd,  který vyšel i s obědem a vstupy na 1200 THB na osobu. V osm hodin ráno nás vyzvedl průvodce a řidič na hotelu a spolu s asi dalšími osmi lidmi z jiných hotelů se společně vydáváme na výlet. Cestou navštívíme dva vodopády, které naštěstí nejsou vyschlé, jako se nám stalo třeba v Kambodži. Nejvíce se ale těšíme na King And Queen Pagodas, kde pořizujeme opravdu krásné fotky. Je to tedy i díky dobrému počasí, které nám opravdu klaplo. Když se horko těžko vydrápeme (myslím, že jsme celý kopec absolvovali na jedničku, maximálně na dvojku) autem na vrchol národního parku, průvodce nás zavedl na nejvyšší bod celého Thajska, který je přes 2500 m. V ceně zájezdu je i návštěva vesnice, ve které se dříve pěstovalo opium. Celý výlet trvá něco kolem devíti hodin, takže jsme celkem unavení, ale spokojení, protože jsme plní nezapomenutelných zážitků.

Teď už se ale musíme zabalit, protože nás čeká další dobrodružství v podobě „lvího“ města  Singapur.

Sdílet

2 comments on “Cestovatelský deník: Chiang Mai – 2. díl

  1. Pěkný. Jen si dovolím poznamenat, že Doi Inthanon je 100km od Chiang Mai. Mnohem blíž, asi 16 km, je Doi Pui a odtud ještě asi dva kilometry na vrchol Doi Suthep s kávovými plantážemi uprostřed džungle a krásnou přírodou. Turistů tam na rozdíl od Doi Inthanon moc nepotkáte a nenajdete tam beton. Když už píšete o návštěvě tří hlavních chrámů v Chiang Mai, možná by bylo dobré napsat jak se jmenují. Mohl bych to udělat za vás, ale je to váš příběh.
    Zdravím a hodně štěstí.

    • Hezký den, moc díky za komentář. Píši to spíše jako můj cestovatelský deník než jako cestopis. To hlavně proto, že moje znalosti tohoto území nejsou tak rozsáhlé, abych mohla někomu radit 🙂 Jinak bych se nejradši vrátila do Chiang Mai zpátky 😉

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *