BLOG | INSTAGRAM, SRDÍČKA A FOLLOWERS

Přej a bude ti přáno. Tímto heslem se snažím v poslední době často řídit a musím říci, že se mi to vyplácí. A i kdyby mi přáno nebylo, budu mít já dobrý pocit z toho, že něco dobrého přeji ostatním.

V posledních dnech, týdnech, měsících je celkem kontroverzním tématem Instagram, který již nějakou dobu mění svůj algoritmus a tím i snižuje dosah. Není to už tak jednoduché získat nové fanoušky a počet liků, které jsou u fotek, je najednou několikanásobně nižší. Ano, i já z toho ze začátku byla celkem špatná. Když si člověk zvykne na to, že má u fotky téměř 1000 srdíček a z ničeho nic jich je pětina, říká si, co vlastně dělá špatně. NIC (tedy alespoň u většiny instagramových účtů tomu tak je). Instagram se z ničeho nic prostě rozhodl, že se naše fotky nebudou zobrazovat tak jako dřív. Takže se můžeme snažit jak chceme, ale už to nejspíš nikdy nebude tak jednoduché získat nové followery a srdíčka k našim fotkám.

Proč jsou pro blogery srdíčka na Instagramu tak důležitá? Já, stejně jako ostatní blogeři, trávíme nad blogem a sociálními sítěmi neskutečné množství času. A i když nás to všechny baví, každý je rád, když je jeho práce oceněná, i když jde jen o virtuální srdíčko. Proto se i já, když mám na to trošku času, snažím dát hezkým fotkám na Instagramu like a své kamarádky a kamarády z této sféry podpořit, jak jen to jde. Nikdy ale nechci virtuální realitu upřednostňovat před moji rodinou a skutečnými kamarády, i když je to někdy dost těžké.

Před několika týdny jsem se procházela s kamarádkou Gabčou (P&G foodies) a vyprávěla jsem jí o jedné fotografce z Londýna, kterou sleduji už od začátku, co mám Instagram. Říkám jí, že má krásné fotky, ale že nejspíš přestala fotit, protože jsem od ní dlouho neviděla žádný příspěvek. Byla to asi velká náhoda, ale Gabča ji zrovna sledovala také. Obě jsme se shodly na tom, že nejspíš nedává žádné příspěvky. Nedalo nám to a vyhledaly jsme si její profil. Její účet je stále aktivní a k našemu úžasu tato fotografka téměř každý den přispívá něčím novým. Nechápu, jakým způsobem si Instagram vyhodnotil, že nám její příspěvky nemá zobrazovat, ale jednoduše tento krásný účet u nás pohřbil.

Jestli jste dočetli až sem, tak před vámi smekám, trochu jsem se rozepsala. Chci tím vším jen říci, že nemá cenu se trápit počty sledujících, srdíček nebo komentářů, protože jsou to jen virtuální čísla. Samozřejmě, že na mě také občas padne splín a je to všechno, co se teď na Instagramu děje, pro mě trochu demotivační. Pak si ale říkám, že je to vlastně úplně jedno. Snažím se poslední dobou všechno dělat především pro radost a pro hezký pocit z toho, že se mi povede hezká fotka nebo dobrý recept. Nebo mi někdo z followers napíše hezkou zprávu, že ho moje práce baví. A i když denně nedostávám tisíce zpráv, ale jen desítky, i když mám u fotky najednou mnohem méně srdíček, těší mě, že vidím, že má moje práce a čas nad ní strávený smysl. Ten nejdůležitější like je ve skutečnosti pro mě šibalský úsměv Vojty, pochvala od mého muže nebo radost mé rodiny, když k nim přijedeme na návštěvu.

S láskou Romana

@naskokvkuchyni

Sdílet

2 comments on “BLOG | INSTAGRAM, SRDÍČKA A FOLLOWERS

  1. Moc hezky napsaný článek! Nedávno jsem na rady svých kamarádek zveřejnila/otevřela svůj instagramový účet a followeři začali docela dost ubývat. Tak jsem si jedno dopoledne lámala hlavu s tím,co dělám špatně a pak jsem musela vynadat sama sobě,proč se tím vůbec trápím. Je to jen Instagram. Fotky dávám takové,jaké se mi líbí a jsem ráda,když se mi fotka povede. Jak píšete – potěší virtuální srdíčko, pochvala, zpětná vazba, ale bez toho se svět nehroutí. Největší pochvala je stejně od těch nejbližších a k tomu člověk nepotřebuje instagram, naštěstí 🙂
    Doufám, že vás, moje oblíbence, to neodradí, pro mě jste všichni inspirující, i když chápu, ze s tímhle nastavení IG je to teď těžší! Drzim palce!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *