Bejzment

Bejzment Burger Pub

Burgrárna Bejzment, to jsou propracované kombinace chutí v burgerech, neobvyklé pivo Moucha a originální potisky na stolech, které vás zabaví při čekání na jídlo. Burgrárna sídlí ve Zborovské ulici na Praze 5. Je to kousek od obchodního centra Anděl směrem na Palackého most.

Bejzment Logo
Bejzment

Zvenku jde o nenápadný dům, ale uvnitř na vás čeká neobvyklé prostředí v americkém stylu. Určitě sem neberte svoji přítelkyni na romantickou večeři, ale rozhodně to stojí za návštěvu s partou kamarádů. Menu vám přinesou na velkém papíru a jejich popisky jídel a pití jsou dosti zábavné. Názvy jako „D Bejkn Číz“, „Home mejd limonejd“ či „Bír“ vás rozhodně osloví.

Portobello Burger
Portobello Burger

Vzhledem k tomu, že jsem sem pozvala svého přítele na večeři na jeho narozeniny, obětovala jsem se a pila nealko. Nejdříve jsem chtěla ochutnat domácí citronádu (0,3 l za 50 Kč), ale velmi milou obsluhou mi byla doporučena mexická mandarinková limonáda (0,3 l za 50 Kč). Tak jsem ji vyzkoušela. Přítel nezvolil nic jiného, než jeho oblíbené pivo Moucha. Mají zde 11 ° světlé pivo a 12 ° polotmavé pivo (obojí 0,4 l za 45 Kč).

Mandarinková limonáda, pivo Moucha
Mandarinková limonáda, pivo Moucha

V menu najdete předkrmy, saláty, sendviče, hot dogy, tacos, ale i sladké tečky na konec. Dále je zde Bejzment Challenge, což je burger, který má 1 kg mletého masa (za 599 Kč) a když ho sám pokoříš do 60 minut, nezaplatíš za něj ani korunu a ještě obdržíš Bejzment tričko za obžerství. Do toho se nám ale opravdu nechtělo, protože ani jeden z nás by neměl tu nejmenší šanci ho sníst :-).

Svatá pravda
Svatá pravda

My jsme si k jídlu objednali dle doporučení Bejzmentu Švestka Burger (čedar, pikantní švestková BBQ omáčka, uzená slanina, smažená cibulka) za 169 Kč a Portobello Šrům (žampiony Portobello, karamelizovaná cibule, ementál) za 159 Kč. Burgery jsme dostali cca za 15 minut, když byla restaurace obsazená zhruba z poloviny. Čekání jsme si zkrátili čtením potisků na našem stole a pozorováním rybiček v akváriu. Burgery nás překvapily originálním logem Bejzment, které bylo vypálené na bulce. Maso jsme si objednali medium a opravdu jsme ho měli krásně růžové a šťavnaté. Bulky byly lehce křupavé a burger krásně držel a nerozpadal se. Přítel měl ten švestkový opravdu na jedničku, ale kombinace chutí v burgeru Portobello nebyla úplně podle mých představ. Alespoň už vím, že portobelo se do burgeru moc nehodí a je důležité, aby v burgeru byla vždy nějaká výrazná chuť. Já v tom mém spoléhala na karamelizovanou cibuli. Na druhou stranu mám pocit, že se jednalo pouze o můj špatný výběr, protože ten švestkový byl opravdu skvělý. Domácí bulky i maso byly totiž u obou burgerů vynikající.

Burger
Burger

Naše celková útrata byla necelých 500 Kč za dva burgery, pivo a limonádu. Burgrárnu za nás určitě doporučuji, už kvůli tomu švestkovému burgeru. Za návštěvu rozhodně stojí.

 

Restaurace a Hudební klub Bejzment

Otevírací doba: pondělí – neděle: 11.00 – 23:00

Adresa: Zborovská 6, Praha 5

E-mail: bejzmentclub@gmail.com

Telefon: 731 406 163

  • 3.4

    Celkové skóre

  • Hodnocení čtenáře: 5 Votes

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *