Péče o pleť v těhotenství

BEAUTY | PÉČE O PLEŤ V TĚHOTENSTVÍ

Když to teď zpětně vidím, tak jsem do svých třiceti let péči o pleť úplně zanedbávala. Vše, co jsem pro ni dělala, bylo odličování jednou denně a návštěva kosmetického salonu jednou za měsíc. V těhotenství se ale moje pleť rapidně zhoršila. Pokud vás zajímá, jak jsem řešila problémy s pletí v těhotenství, čtěte dále.

Moje pleť nebyla nikdy extrémně problematická, s akné jsem se téměř nesetkala a atopický ekzém, na který jsem trpěla jako malá, mi ve dvaceti letech zmizel. I tak je ale moje pleť spíše suchá. Vše se ale změnilo zhruba ve třetím měsící mého prvního těhotenství. Moje pleť byla najednou extrémně suchá a zároveň se mi tvořily pupínky. Takže vlastně katastrofální scénář. V té době jsem neměla ani chuť někam chodit, protože ani krycí makeup mi dostatečně nedostatky nezakryl. Nejsem kosmetický poradce, ale ráda bych vám představila produkty, které mi v posledních měsících pomohly k výraznému zlepšení mé pleti.

ČISTÍCÍ MICERÁLNÍ PĚNA NUXE   

Čistící micerální pěna Nuxe

Před tím, než jsem vyzkoušela tuto pěnu od francouzského výrobce přírodní kosmetiky, neměla jsem žádného favorita pro odličování mé pleti. Zkoušela jsem mnoho výrobků, ale u žádného jsem nemohla po delším testování říci, že by to bylo to pravé ořechové. Toto je první přípravek, u kterého to říci mohu. Micerální pěna příjemně voní díky obsahu květinové vody z plátků růže. Je vhodná pro normální až smíšenou pleť a je určena pro čištění a odlíčení vaší pleti. Nanáší se na vlhkou pleť, do které pěnu vmasírujete a poté jednoduše smyjete.

 

PLEŤOVÁ VODA EAU ROMA WATER LUSH

Pleťová voda Eau Roma Water Lush

Důležitou věc, kterou jsem začala opravdu poctivě dodržovat až několik měsíců zpět, je čištění pleti dvakrát denně. Tedy večer před spaním a ráno před tím, než se nalíčím. Ráno jsem se naučila používat pleťovou vodu od značky Lush, kterou si jednoduše aplikuji na vatový tampon a pleť si s ní vyčistím. Sami určitě uvidíte, že i když jste si pleť dokonale vyčistili večer před spaním, nečistoty se na vatovém tampónu objeví i ráno.

 

HYDRATAČNÍ KRÉM PROTI STÁRNUTÍ MARY KAY TIMEWISE   

Hydratační krém proti stárnutí Mary Kay TimeWise

S pleťovými krémy jsem bojovala velmi dlouho. Když mi moji pleť hydratovaly, tak mi ale zároveň ucpávaly póry a začaly se mi z toho tvořit pupínky. To ale není v tomto případě. Krém od značky Mary Kay si nanáším ráno po vyčištění pleti. Krásně se mi vsákne do pleti a na něj již aplikuji makeup. Pod makeupem se mi nedělají tzv. šupinky a zároveň ale kůže není od krému mastná, takže se nelesknu.

 

NOČNÍ SÉRUM ARGAN OIL

Noční sérum Argan Oil

Jednou až dvakrát do týdne si pod pleťový krém ještě před spaním aplikuji toto noční sérum. Arganový olej, který pleť omlazuje a pomáhá její regeneraci, působí celou noc a již ráno na sobě zaručeně uvidíte výsledek.

 

HYDRATAČNÍ KRÉM CREME FRAICHE DE BEAUTÉ 48 H NUXE

Hydratační krém Creme fraiche de beaute Nuxe

Krém od Nuxe, který obsahuje výtažek z řasy, používám každý večer ihned po vyčištění pleti. Krásně se nanáší, kůže po něm není mastná, ale přesto je hydratace opravdu neskutečná. Pleť je po krému krásně vyhlazená a je možné ho použít i jako podklad pod makeup. Za mě absolutní spokojenost.

 

HYDRATAČNÍ GELOVÁ MASKA MARY KAY TIMEWISE

Hydratační gelová maska Mary Kay TimeWise

Tuto masku používám jednou až dvakrát týdně přes noc. Na obličej si nanesu větší vrstvu a nechám ji působit až do rána. Vzhledem k mé sušší pleti se maska i tak vsákne do kůže během chvilky. Ráno je ale pleť krásně rozzářená a připadám si, jako bych strávila dvě hodiny u kosmetičky. Na posledním školení od firmy Mary Kay mi dokonce kosmetická poradkyně doporučila, abych si tuto masku nanesla i na suchá místa, která mám na rukách a nechala masku působit. Opravdu jsem ráno měla suchá místa hydratovaná a bez suchých šupinek.

To je ve stručnosti asi vše k tomu, jak jsem se v těhotenství začala více věnovat péči o svou pleť a už teď jsem si jistá, že mi to vydrží i po porodu. Protože čas, který své pleti věnuji, mi zase moje pleť vrátí jednou zpět.

 

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *