,

TIP NA VÝLET | KARLOVY VARY

V září jsme se s manželem a Vojtou vydali na prodloužený víkend do Karlových Varů. Počasí se nám vydařilo, takže jsme si mohli užívat příjemné procházky po kolonádě, výlet lanovkou na rozhlednu Diana, ale i dobré jídlo.

Pozvání do Karlových Varů jsem dostala od Revelton Suites, kde jsme byli i ubytovaní. Jejich apartmán Studio Mint, které má oddělenou ložnici, kuchyň s obývacím pokojem a krásnou koupelnu, bylo pro nás jako stvořené. Na přání nám i připravili pro Vojtu postýlku, takže jsme nemuseli s sebou brát plný kufr věcí. Jako termín pro návštěvu Varů jsme zvolili sobotu až pondělí, především kvůli kolonám. S Vojtou je totiž cestování v poslední době celkem oříšek, takže se snažím pobyt v autosedačce pro něj minimalizovat na co nejkratší dobu.

Co nesmíte v Karlových Varech vynechat?

  • Procházka po kolonádě. Zakupte si lázeňský pohárek (pítko) a nechte se unášet lázeňskou atmosférou. Ochutnejte tolik pramenů, kolik vaše hrdlo ráčí a nezapomeňte se zastavit na Sadové kolonádě, která má pro mě největší kouzlo, a ochutnat zde Hadí pramen.
  • Rozhledna Diana. Na vyhlídku se dostanete lanovou dráhou, která je hned vedle Grandhotelu Pupp (i s kočárkem). Z vyhlídkové věže, která je vysoká 35 m, máte výhled na celé Vary. A lanovka je hlavně pro děti velký zážitek. Kousek od rozhledny je i Mini Zoo a Motýlí dům.
  • Bagel Lounge. Když si na Tripadvisoru zadáte Karlovy Vary, Bagel Lounge vám vyjede jako nejlépe hodnocená restaurace. Po naší návštěvě a ochutnávce několika bagelů musím naprosto souhlasit. Nejen, že obsluha byla neskutečně milá a ochotná, bagely a hranolky byly opravdu luxusní.
  • Japonská zahrada. Když se vydáte od Grandhotelu Pupp po Goethově stezce na zhruba 1,5 km dlouhou procházku podél vody, dojdete k Parkhotelu Richmond, u kterého najdete malebnou zenovou zahradu, která svým kruhovým tvarem symbolizuje principy jin a jang.
  • Alžbětiny lázně. Alžbětiny lázně jsou opravdu skvostnou budovou. Jde o největší lázeňský provoz v Karlových Varech a nachází se zde i bazénový komplex a sauna.
  • Kostel sv. Máří Magdalény. Nedaleko Vřídelní kolonády se nachází tento nádherný kostel, který nemůžete minout.

Rozhodně to není naposledy, co jsme Karlovy Vary navštívili, protože až Vojta trochu povyroste, určitě vyzkoušíme i jiné výlety, které teď nebyly úplně vhodné. Jaké máte tipy na výlety v okolí Varů vy?

S láskou Romana

 

 

 

 • 3.5

  Celkové skóre

 • Hodnocení čtenáře: 8 Votes

Sdílet

Mohlo by se vám líbit...

4 comments on “TIP NA VÝLET | KARLOVY VARY

 1. Tak jsem se i zastyděla, že jsem hrdá Češka a v Karlových Varech ještě nebyla. Musím napravit ! 🙂

  FIT MADDIE

 2. Krásné fotky!
  Já přemýšlím, že bych dala jako dárek prodloužený víkend v Karlových Varu pro mého snoubence. Už dlouhou dobu mě to tam láka 🙂

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *