BYDLENÍ | NÁVOD NA VÝMALBU DĚTSKÉHO POKOJE

Dlouho jsem se rozmýšlela, jak vymalovat našemu Vojtovi jeho nový pokojíček. Nejsem úplně příznivcem výrazných barev, proto jsme s manželem vybrali motiv hor, které kombinujeme s hořčicovými doplňky.

Nebudu vám sem psát přesný návod na to, jak si jednotlivé hory odměřit, my jsme to dělali hodně podle oka a podle naší fantazie. Klidně se můžete přesně inspirovat naším výtvorem.

Co budete na výmalbu potřebovat?

Barvy jsme nakoupili v Hornbachu. Na zhruba čtyřmetrovou zeď nám stačila jedna barva (1 l) v odstínu 20.03.02 (tmavší šedá) a jedna barva (1 l) v odstínu 20.01.02 (světlejší šedá). Vše jsme si koupili v dražším provedení TOP (je omyvatelná, což se u dětí hodí). Dále se vám bude hodit malý molitanový váleček s miskou, brnkačka (je to takový provázek, který je napuštěný barvou a díky tomu rychle na zeď narýsujete potřebné čáry – stačí si do googlu zadat brnkačka a můžete si zde přečíst, co to je a na co se používá), malý plochý štětec, pravítko, obyčejná tužka a pevné nervy.

Postup

  1. Nejdříve si váš budoucí výtvor namalujte na papír, ať máte přibližnou představu.
  2. Pomocí brnkačky si na zeď namalujte hlavní hory (u nás na obrázku to jsou ty tmavší). Poté teprve vytvořte hory menší.
  3. „Zasněžení hor“ už si udělejte pomocí obyčejné tužky a pravítka.
  4. Teď už si můžete vzít barvu a pomocí plochého malého štetce (já použila můj štětec na líčení očí, protože se mi to s ním malovalo nejlépe) namalovat obrysy hor (tohle je nejtěžší část výmalby). Když budete mít obrysy, dejte si barvu do misky, která se kupuje k malému válečku a pomocí válečku hory vymalujte.

Doplňky

Rozhodla jsem se stěnu ještě doplnit nápisem Vojta, který teprve na stěnu chystáme zavěsit. Na pravou stranu zdi jsme pořídili závěsnou poličku ve tvaru mráčku, která krásně doplní výmalbu. Ještě nás čekají koupit dva hořčicové balónky a lampička, která bude také ve tvaru mráčku a poté už bude vše hotovo. Pokud by vás něco ohledně výmalby nebo vybavení pokojíčku zajímalo, můžete mi napsat mail. A nezapomeňte mě sledovat na Instagramu @naskokvkuchyni.

S láskou Romana

Sdílet

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna Vyžadovaná pole jsou označena *